6 вересня в Білій Церкві в кінотеатрі ім. Довженка відбудеться прем’єрний показ документального фільму “Останній медик терміналу. Ігор Зінич. Позивний “Псих”.
Про це на своїй сторінці у facebook
повідомила представниця проекту "Книга пам'яті полеглих за Україну", викладач Білоцерківського медичного коледжу Світлана Виговська.
Вхід - безкоштовний за запрошенням. Запрошення можна отримати у касі кінотеатру Довженка та в медичному коледжі.
"Приходьте будь ласка, всі хто знав і не знав Ігоря. Вшануйте пам'ять відважного медика, Героя України у день його народження!" - закликала Світлана Виговська.
Фільм про Героя України, кіборга Ігоря Зінича був відзнятий телекомпанією «Перший західний» за сценарієм журналістки-волонтерки Ксенії Клим та з ініціативи керівника Будинку воїна, захисника Донецького аеропорту Олега Височанського.
Зінич Ігор мешкав у смт Рокитно на Київщині, після школи поступив на фельдшерське відділення Білоцерківського медичного коледжу, яке закінчив у 2009 році. Працював у відділенні гемодіалізу Білоцерківської міської лікарні №2, станції невідкладної медичної допомоги. Відслуживши у лавах ЗСУ, повернувся до Рокитно і працював у Рокитнянській ЦРЛ, на швидкій допомозі і паралельно помічником лікаря - психіатра.
А потім почалась війна... Ігор був мобілізований до 80-ої десантно-штурмової бригади на посаду санітарного-інструктора. Після короткого навчання на Яворівському полігоні вони виїхали на охоплений бойовими діями Донбас. Виконувати професійний обов'язок довелося неподалік фортеці "кіборгів" Донецькому летовищі. 16 грудня 2014 року, добровольцем зайшов у новий термінал ДАПу і знаходився там більше місця. Творив чудеса медицини, витягував з того світу навіть важко - поранених бійців. Врятував багатьох, але його ніхто порятувати не зміг, просто не було кому, він став останнім медиком терміналу. Загинув Ігор Зінич у віці 25 років, 20 січня 2015 року внаслідок другого підриву російськими бойовиками нового терміналу ДАПу.
Звання Героїв України «за виняткову мужність, героїзм і незламність духу, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, жертовне служіння Українському народові» отримав посмертно.
Фільм розповідає про дитинство та юність Ігоря Зінича, його бажання допомагати людям, яке і визначило його фах, про час, проведений на війні. Спогадами поділилась його мати та бойові побратими.
Читайте також: Бійці 72-ї ОМБр повернулись додому після 9 місяців війни у зоні ООС.