Від сьогодні в Україні вводять електронні рецепти на антибіотики

З 1 серпня українці зможуть купити антибіотики лише за рецептом. Спершу його видаватимуть як в електронній формі, так і дублюватимуть на паперовому бланку.

Винятком будуть окуповані території та райони проведення бойових дій - передбачає рішення МОЗ.

Перехідний період існування електронного і паперового рецепту триватиме до кінця 2022 року, а потім має залишитись тільки електронний.

Рецепт можна буде отримати у сімейного лікаря чи вузькопрофільного фахівця.

У Міністерстві охорони здоров'я переконані, що впровадження електронного рецепта допоможе розв'язати проблему неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків. Як відомо, в Україні до 1 серпня антибіотик можна було вільно купити в аптеці без рецепта лікаря. 

Таке рішення МОЗ викликало бурхливу реакцію в українському суспільстві. Багато хто  обурюється обмеженням своїх можливостей, скаржаться на відсутність лікарів в регіонах, переживають за військових, яким часто медикаменти закуповують волонтери, і за тварин, яких лікують препаратами для людей.

Читайте також: Пенсій фонд Білої Церкви провів роз'яснювальну зустріч щодо своєї роботи в період воєнного стану

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе