Уперше в Європі шахраї вкрали велику суму за допомогою штучного інтелекту

У Британії шахраї обманом змусили підлеглого британської компанії перерахувати їм 243 тис. доларів, використовуючи зімітований за допомогою штучного інтелекту голос його керівника, пишуть Українські новини.
Генеральний директор британської енергетичної фірми вважав, що розмовляв телефоном зі своїм керівником, виконавчим директором німецької головної компанії. Бос попросив його терміново, протягом години, перерахувати 243 тис. доларів угорському постачальнику.
Директор британської фірми впізнав легкий німецький акцент і тембр начальника голосу, тому виконав прохання. Але шахраї подзвонили ще двічі. Коли хакери запросили другий платіж, телефонували вони з австрійського номера. Тоді британець запідозрив щось недобре і не став платити ще раз.
Спочатку гроші надійшли на рахунок угорського банку, далі - в Мексику, а потім розійшлися по різних місцях.
Детективам не вдалося упіймати жодного підозрюваного. 
Експерти з кібербезпеки констатують, випадок став першим таким зареєстрованим злочином в Європі.
Шахраї використовували комерційну програму для генерації голосу.
Хакери також могли склеїти уривки аудіозаписів для імітації голосу, але на це потрібні були б години аудіозаписів. Також могли отримати доступ до публічних виступів директора німецької компанії. 
Експерти зауважують, усі потрапляють в такі ситуації, коли випадково видають інформацію, яку потім шахраї можуть використовувати проти них.
Технології, за допомогою яких можна імітувати голоси, дозволяють набагато простіше здійснювати кіберзлочини.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе