Падіння ракети на території Польщі біля кордонів з Україною не вплинуло на відносини між країнами.
Про це
заявив голова Бюро міжнародної політики при президентові Польщі Якуб Кумох в ефірі Polsat News.
На запитання про те, чи змінились якось відносини між Варшавою та Києвом після падіння ракети на території Польщі, він відповів, що ніякої підвищеної напруги між сторонами не було. Також не було ніяких різких обмінів думок між президентами країн.
Кумох зазначив, що Варшава хотіла вияснити, чи був напад на Польщу.
На Польщу не напали. У Польщі стався трагічний випадок. Звичайно, провина лежить на росії, оскільки вона тероризує Україну і спричиняє те, що трапилося
, - підкреслив Кумох.
Нагадаємо, 15 листопада росія здійснила масовану ракетну атаку по Україні, що тривала майже 4 години. Загалом окупанти випустили по країні 96 ракет, які уразили близько 15 об’єктів енергетичної інфраструктури.
Ввечері того ж дня стало відомо, що у польському селі Пшеводув неподалік від кордону з Україною, на території сільгосппідприємства впали дві ракети. Загинули двоє людей, пошкоджено сільгосптехніку.
Польський журналіст Матеуш Лаховський із посиланням на експерта з місця події повідомив, що уламки на місці вибуху можуть належати російській ракеті Х-101.
Відразу після інциденту, уряд Польщі заявив про намір запустити процедуру консультацій згідно з 4 статтею НАТО.
Президент США Джо Байден провів екстрену зустріч із лідерами G7 та країн ЄС через інцидент. За її підсумками, очільник Білого дому раптово заявив, що у Польщі могла впасти ракета зенітного ракетного комплексу С-300 української протиповітряної оборони. Нібито американська розвідка має дані про пуск ракет ППО України незадовго до удару по польському населеному пункту.
Після такої заяви американців, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що удари ракет на сході країни були нещасним випадком, і Варшава не вважає інцидент нападом на країну. Він додав, що на територію Польщі впала ракета типу С-300 і, ймовірно, це була ракета, яку «використовували українські сили» в процесі збиття ракетної атаки росії. Також Дуда заявив відмовився проводити консультації з членами НАТО згідно зі статтею 4 Статуту Альянсу.
Рада Національної безпеки США поклала відповідальність за інцидент на росію, незалежно від результатів розслідування. Також Штати довіряють польському розслідуванню, яке встановило, що інцидент, найімовірніше, стався через українську ракету ППО.
Читайте також:
Російські терористи завдали чергового спланованого удару по об’єктах енергетичної інфраструктури, ситуація критична