В Ірані жінки вперше за 40 років потрапили на футбольний матч

Уперше з 1979 року в Ірані майже чотири тисячі жінок потрапили на поєдинок відбірного турніру чемпіонату світу Іран – Камбоджа у Тегерані.
Жінкам виділили окремий від чоловіків сектор.
Досі жінки могли уболівати за улюблені чоловічі команди, лише отримавши спеціальне запрошення або маскуючись під чоловіка.
Утім у міжнародній правозахисній організації Amnesty International заявили, що дозвіл продати жінкам лише три з половиною тисячі квитків є «цинічною рекламою», якою влада мала на меті відбілити свій імідж після глобального викриття через трагічну смерть Сахар Ходаярі.
 з огляду на те, що стадіон може прийняти майже 80 тисяч уболівальників.
Заборона жінкам відвідувати спортивні змагання серед чоловіків стала темою широкого обговорення поза межами Ірану після того, як Сахар Ходаярі вчинила акт самоспалення, коли на неї чекав суд за спробу відвідати матч. Ходаярі померла 9 вересня.
Міжнародна федерація футболу (ФІФА) вимагає від Ірану дозволити жінкам відвідувати матчі відбірного турніру чемпіонату світу з футболу 2022 року та заявляє, що «буде твердою» в забезпеченні доступу жінок до всіх футбольних матчів в Ірані.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе