ДБР влаштувала масштабні обшуки на Львівській митниці

Держбюро розслідувань проводить 40 обшуків на Львівській митниці. Про це повідомила перший заступник директора відомства Ольга Варченко.
Вона уточнила, обшуки проводилися на пункті пропуску, митних постах та їхніх відділах митного оформлення, а також за місцем проживання службових осіб. 
За інформацією Варченко, слідчі Центрального апарату ДБР разом зі співробітниками Головного управління з боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України викрили незаконну схему з ввезення на територію України з країн ЄС дорогого брендового одягу за підробними документами. Орієнтовна вартість кожної партії становить не менше 400 тисяч доларів.
Одяг ввозили до України як секондхенд без сплати відповідних митних платежів, у результаті держава зазнавала збитків щонайменше 1 мільйон гривень з кожної партії товару.
«Власне, схема виглядала так (за попередньою інформацією): підприємство-імпортер замовляє один товар з країн ЄС - у нашому випадку - дорогий брендовий одяг, а коли він доїжджає до митниці призначення для проходження митного оформлення - перетворюється на «товар підміни» - у цьому випадку - секондхенд”, - уточнила Варченко.
Вантажівки, якими везли товар за фіктивними документами, перетинали кордон через пункт пропуску лише у зміну певних посадовців митного посту, які організовували безперешкодне проходження митних формальностей, не застосовували необхідні форми митного контролю, не вживали заходів контролю щодо імпортованих ними товарів під час перетину державного кордону України на підставі неправдивих відомостей, внесених до вантажно-митних декларацій.
Кримінальне провадження правоохоронці відкрили за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених: частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів); частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки; частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Як повідомлялося раніше, Прикордонники затримали контрабанду брендового одягу на 12 млн гривень.  


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе