Православна Церква України (ПЦУ) відтепер відзначатиме Різдво у грудні за Григоріанським календарем. Таке рішенне ухвалили сьогодні, 24 травня під час засідання архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.
На собор приїхали з усієї України понад 40 єпископів. Спершу відбулась загальна молитва та заупокійна молитва за воїнів. Далі почалось обговорення та погодження нового календаря.
Проти переходу проголосував один єпископ, ще один утримався.
Напередодні священослужителі у своїх громадах проводили обговорення, чи готові відзначати прихожани ПЦУ свята в інші дні.
Тож вже з 1 вересня більшість християн України можуть почати відзначати релігійні свята по-новому. Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята - такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).
Але це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці.
Формально потім перехід ще має схвалити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Проте, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній та низка інших епископів повідомили, що питання вже вирішене, з 1 вересня перехід буде.
Перехід на новий календар став важким кроком, на який не наважувались десятиріччями. Церковники боялись, що люди не сприймуть реформу і будуть святкувати по-старому. Чи будуть переходити до УПЦ Московського патріархату, яка, як і РПЦ, проти впровадження календарної реформи.
Проте після повномасштабного вторгнення Росії це питання набуло політичного забарвлення і більшість українців висловили підтримку такому кроку. Це питання почали сприймати як рух "Геть від Москви!"
Різниця між старим Юліанським і новим Григоріанським календарем складає 13 днів.
Світська Україна разом з більшістю інших країн вже більше 100 років живе за точнішим - григоріанським календарем, запровадженим у XVI ст.
Читайте також :
У Білій Церкві до дня Героїв відбулися урочисті заходи