Екоцид українців - за своїми наслідками руйнування на Каховській ГЕС можна прирівняти до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн

Українська влада стверджує, що російські окупаційні війська підірвали греблю зсередини перед 3-ю годиною ранку 6 червня, і називає це воєнним злочином і екоцидом.

Російська окупаційна влада спочатку заперечувала сам факт руйнування, а згодом заявила, що верхню частину Каховської ГЕС нібито зруйнував обстріл ЗСУ, але саму дамбу водосховища не зруйновано.

Оглядачі світових медіа звертають увагу, що гребля Каховського водосховища зазнала руйнувань на піку очікувань контрнаступу української армії

ГУР МО України нагадало, що мінувати Каховську ГЕС російська армія розпочала ще у квітні 2022 року, і що українська влада неодноразово попереджала про загрозу підриву, а також про можливі тяжкі наслідки для усього півдня України, включаючи окупований Крим

У Херсонській ОВА повідомили, що потенційною зоною затоплення є щонайменше десять сіл та частково Херсон. На правобережжі Херсонської області через загрозу затоплення евакуюють близько 16 тисяч людей

Руйнування дамби фактично відрізає Крим від доступу до прісної води, кажуть фахівці. Російський глава Криму Сергій Аксьонов заявляє, що через підрив Каховської ГЕС існує ризик обміління Північно-Кримського каналу, але питної води більш ніж достатньо, стверджує Аксьонов. Фахівці кажуть, що російська окупаційна влада запасалася  прісною водою. 

За фактом підриву греблі Каховської ГЕС Офіс генпрокурора України відкрив справу про екоцид. На терміново скликаному засіданні РНБО президент України Володимир Зеленський доручив організувати евакуацію людей і потенційних територій затоплення. НА РНБО погодили комплекс міжнародних і безпекових заходів, щоб притягти Росію до «жорсткої відповідальності»

За своїми екологічними та економічними наслідками руйнування на Каховській ГЕС для України можна прирівняти до наслідків використання тактичної ядерної зброї 5-10 кілотонн.

Про це свідчать оцінки OSINT-дослідників InformNapalm.

Чинники такої руйнації фактично ідентичні ядерному вибуху, крім радіаційного забруднення:
- Евакуація населення, руйнування компаній та об'єктів зі шкідливими та отруйними речовинами (хлор, аміак, нафтопродукти). 
браження

- Руйнування об'єктів водопостачання, каналізації, електропостачання, колапс продуктової та медичної логістики.

 -Забруднення частини акваторії Чорного моря та інші наслідки. Згідно з Женевською конвенцією, дії щодо руйнування дамб є військовим злочином і можуть бути прирівняні до використання зброї масового знищення.

Читайте також : У Білій Церкві проведуть реконструкцію рекреаційної зони на вул. Запорізька 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе