У саду колишньої тюрми Дрогобича виявили останки жертв НКВС

16 людських останків виявили за два дні пошуково-ексгумаційних робіт у саду колишньої тюрми НКВС у Дрогобичі Львівської області. Експерти припускають, останків людей буде значно більше, пише Радіо Свобода.
Наразі пошуковці обстежили 25% території і виявили 13 місць захоронень, у 6 із них – 16 людських останків, всі чоловіки, віком від 30 до 60 років. 
«Є характерно простріляні черепи, стріляли у потилицю, є по одному і два, є входи і виходи куль. Є рештки взуття, частково фрагменти одягу, 4 кулі автомату ПШШ і пістолети ТТ, таку зброю мали енкаведисти. Це санітарні тюремні захоронення, схожий почерк НКВС, тому що захоронення хаотичні: в ямі розміщені люди захід-схід, північ-південь, накладені ями одна на другу, тобто на одне клали друге захоронення. Це свідчить про те, що захоронювали у нічний час. Вночі викопали яму і поховали 2-3 чоловіки, щоб ніхто не чув» – розповідає керівник пошуково-ексгумаційних робіт Володимир Харчук.
Дослідники працюватимуть із матеріалами в архівах СБУ, щоб зібрати якомога більше інформації про закатованих.
Також поліція Дрогобицького району порушила кримінальне провадження, що дасть можливість залучити до робіт судово-медичних експертів. Важливо задокументувати докази злочину комуністичного режиму.
Перші розкопки почалися у 1990 році. Тоді поруч із катівнею знайшли 486 людських останків. Але всю териьорію біля ізолятора НКВС так і не длослідили.
Цього року пошуково-ексгумаційний центр «Доля» отримав усі необхідні дозволи на проведення робіт, які розпочались 15 жовтня.

фото і відео: vartonews.com.ua


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
  • Вдарив батька ножем у груди: У Білій Церкві затримали 21-річного молодика
    Детальніше...
  • На Білоцерківщині під час пожежі загинув чоловік
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе