На правому березі річки Рось, археологи виявили багато поховань часів Середньовіччя.Про це повідомив пресцентр Національної академії наук України.
Як зазначають науковці, дослідницька експедиція відбувалась у Білоцерківському районі – вивчали археологічний комплекс «Острів Сухоліси».
Комплекс представляють унікальний ґрунтовий могильник, залишений групою західнобалтських мігрантів XI ст., а також поселенські пам’ятки ранньослов’янського та пізньоримського часу, раннього залізного віку і доби бронзи. На протилежному боці річки, на низькій надзаплавній терасі розташовуються давньоруське городище й відкрите поселення XI–XIII та XVIІ–XIX ст. в урочищі Старі Сухоліси.
Там знайшли унікальні артефакти від третього до одинадцятого століття. З-поміж знахідок – 12 середньовічних поховальних комплексів та близько 20 об’єктів, виконаних у різні часи, переважно черняхівської культури.
Повідомляється про залишки кількох гробовищ – п’ятьох комплексів. Це були фрагменти трухлявої деревини. У трьох з них були залізні цвяхи, забиті в кришки трун.
Також розповіли про цікаву знахідку – давньоруський гончарний глечик першої половини одинадцятого століття.
Окрім того, знайшли цього сезону шосту виту шийну гривну типу Totenkrone.
Припускають, що такі предмети мали не тільки економічне, а й сакральне значення. Це міг бути посаг молодих жінок від батьків, які мали значне майнове й соціальне становище серед прусів і ятвягів.
Читайте також :
Замінування навчального закладу в Білій Церкві