Українці вже цього тижня побачать банкноту в тисячу гривень

Національний банк України планує випустити банкноту номіналом в тисячу гривень вже 25 жовтня. Про це повідомили в НБУ.
Як повідомлялося раніше, на лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського, а на зворотному - зображення будівлі Президії Національної академії наук України.
За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти складає 75х160 мм. Основний колір – блакитний.
Зазначається, що з огляду на зростання рівня доходів і цін, в українців з'явилася потреба у банкноти вищого номіналу, ніж 500 гривень.
Востаннє Національний банк запровадив в обіг новий номінал 13 років тому – в 2006 році. Це була банкнота 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.
Крім того, змінилася і структура банкнот в обігу. Зараз понад 55% з них по сумі припадає на банкноти номіналом 500 гривень, третина – на банкноти номіналом 200 гривень. Враховуючи світовий досвід, таке наближення до 50% може свідчити про необхідність запровадження вищого номіналу.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе