У США заявили про ліквідацію «терориста №1 у світі»

The New York Times, CNN та Newsweek повідомили про смерть лідера екстремістської групи «Ісламська держава» Абу Бакр аль-Багдаді. Згідно з інформацією, його ліквідували спецпризначенці США в провінції Ідліб на північоному заході Сирії.
Як повідомляє Радіо Свобода, сирійська обсерваторія з прав людини та британська група з моніторингу заявили, що американці стягнули сили в район Ідлібу, де були «групи, пов'язані з угрупованням ІДІЛ».
Група з моніторингу заявила, що в результаті операції загинуло дев'ять людей, у тому числі старший керівник ІДІЛ, але було не відразу зрозуміло, чи був саме Багдаді в цьому районі.
Раніше вже з'явилися повідомлення про смерть Багдаді, які, однак, виявилися неправдивими.
Наприклад, у лютому 2018 року декілька американських чиновників заявили, що Багдаді отримав поранення під час повітряного удару у травні 2017 року та відмовився від контролю над екстремістською групою протягом п’яти місяців, аж поки одужав від отриманих травм.
Уряди США та Іраку заявили, що Багдаді жив у Сирії поблизу іракського кордону.
Багдаді, який родом із Іраку, називають «найрозшукуванішим чоловіком на планеті», а США пропонують винагороду в розмірі 25 мільйонів доларів за його захоплення. У нього було чотири дитини з першою дружиною і ще одна із другою.
У квітні він вперше за п’ять років з’явився у відео. Тоді Аль-Багдаді, говорячи повільно і роблячи часті паузи, протягом 18-хвилинного відеозапису заявляє, що «Ісламська держава» ще помститься за смерті і ув’язнення її членів і що діяльність угруповання проти Заходу – «тривала боротьба».
До цього аль-Багдаді з’являвся у відеозапису в 2014 році під час служби Божої в мечеті Ан-Нурі в окупованому на той час силами угрупованні місті Мосулі в Іраці. Саме в тій промові він проголосив створення «ісламського халіфату».

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе