Учені знайшли на Землі абсолютно мертве місце

Група вчених дослідила одне з найекстремальніших середовищ у світі – геотермальні джерела Даллол в ефіопській впадині Данакиль. Результати своєї роботи вони опублікували в журналі Nature, пише ITsider.
Місце вважається найспекотнішим на Землі, але воно унікальне не лише цим. Воно вкрите озерами з гіперкислотною та гіперсолоною водою яскравих кольорів. Під їхньою поверхнею ховається вулкан, який випускає хмари токсичного газу.
Вчені спробували зрозуміти, чи може в таких умовах існувати життя. Спершу вони виявили сліди бактерій, але тепер учені дослідили місце ретельніше, і вважають, що це помилкові докази. Вони пов’язують хибні результати із лабораторним забрудненням та залишками бактерій, що були занесені людьми під час експедицій і туристичних поїздок.
Учені впевнені, результати їхнього дослідження говорять про те, що активного природного мікробного життя в системі озер Даллол не знайти.
«Ми визначаємо два основних фізико-хімічних бар’єри, які перешкоджають процвітанню життя навіть за наявності рідкої води на Землі і, можливо, в інших місцях. Попри те, що наявність рідкої води на поверхні планети є широко визнаним критерієм для її населеності», – пояснили дослідники.
Так, ці бар’єри – високий рівень магнію, який здатний руйнувати клітини будь-якого типу, а також смертельна комбінація підвищеної кислотності і вмісту солі: молекулярна адаптація в умовах одночасно вкрай низького pH і високих концентрацій солей неможлива.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе