Виділення коштів на розроблення проєктно-кошторисної документації для ремонту укриття пологового будинку, реконструкції приміщення жіночої консультації, зміни до цільової програми матеріально-технічного забезпечення лікарень міста, проблеми безпеки та перейменування вулиць громади – це основні питання пленарного засідання 57-ї сесії міської ради, яка відбулася 27 червня.Нагадаємо читачам, місяць тому, також на пленарному засіданні сесії, депутат від фракції Миколи Бабенка у міській раді Анатолій Плєшаков разом із колегами з постійної депутатської комісії з гуманітарних питань висловив обурення тим, що укриття у пологовому будинку перебуває у жахливому стані, як і приміщення жіночої консультації. І якщо про стан останнього вони знали, тому що обстежували його комісійно, то про неприйнятні умови перебування в укритті пологового будинку дізналися ледь не випадково.
Проблему замовчували. Саме тому на попередньому пленарному засіданні сесії Анатолій Плєшаков вимагав у місцевих чиновників вжити необхідних заходів.
Наразі стало відомо, що питання, яке отримало широкий резонанс у громаді, зрушило з мертвої точки. До бюджету громади були внесені необхідні зміни. Зокрема збільшили видатки управлінню охорони здоров’я в сумі 600 тис. грн на розробку проєктно-кошторисної документації капітального ремонту укриття Білоцерківського пологового будинку та 200 тис. грн – на виготовлення проєктно-кошторисної документації реконструкції приміщення жіночої консультації в м. Біла Церква. Серед інших бюджетних змін – збільшення видатків за програмою підтримки Захисників і Захисниць України на 2023 – 2025 рр. (1,9 млн грн); виділення коштів на ремонт покрівлі гімназії №7 (1,55 млн грн) і на послуги з приєднання до електромереж новозбудованої їдальні в ліцеї «Вектор» (гімназія №18) – понад 520 тис. грн.
Нагадаємо, питанням будівництва їдальні у цьому освітньому закладі у свій час також опікувалися депутати від фракції Миколи Бабенка, лідера ВШ «Українська команда» Київщини. Також депутати виділили додатково 370 тис. грн на автоматизовану систему централізованого оповіщення; понад 1 млн грн – на ремонт об’єктів благоустрою та реконструкцію освітлення Алеї Героїв у парку Слави тощо. Під час пленарного засідання були ухвалені зміни до цільової програми матеріально-технічного забезпечення комунальних некомерційних підприємств міської ради на 2022-2024 рр. За рахунок економії коштів – 626,9 тис., які мали витратити на предмети довгострокового використання, – буде закуплене медичне обладнання – дефібрилятор із функцією синхронізації для міської лікарні №1.
Представники фракції Миколи Бабенка у міській раді підтримали це рішення, адже завжди опікувалися проблемами медичної галузі міста, зокрема міської лікарні №1. Досить жвавим було обговорення проєкту рішення «Про впровадження місцевої мережі стаціонарних технічних засобів (приладів контролю) для фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі на території міської територіальної громади». Йшлося про встановлення «швидкісної» камери по бульв. Олександрійський, 54.
Під час обговорення цього питання депутати внесли низку пропозицій щодо встановлення подібних камер за іншими адресами, де автомобілісти, як правило, порушують швидкісний режим. Також говорили про роботу відділу по контролю за паркуванням. За словами депутата від фракції Миколи Бабенка у міській раді Анатолія Плєшакова, працівники цього відділу (а їх всього двоє на ціле місто, до речі) є досить заангажованими.
«Я помітив і перепитував у людей, які мали подібні проблеми, що власникам «солідних» машин працівники відділу по контролю за паркуванням майже ніколи не виписують штрафів. Штрафують машини «простіше». І штраф становить близько 680 грн. Навіть патрульна поліція дає на оскарження її рішення кілька тижнів, а наша служба – ні, вимагає 100-відсоткової сплати впродовж трьох днів. І головне – цікаво було би порахувати, скільки їх робота забезпечує надходжень до місцевого бюджету, можливо, ця сума дорівнює фонду їх заробітної плати? Тоді виходить, що ми тільки і утримуємо їх вдвох?» – наголосив Анатолій Плєшаков.
Зрозуміло, що власники авто повинні дотримуватися правил, проте варто зазначити, що розгалуженої системи парковок у місті наразі немає, але була створена служба, яка контролює дотримання правил паркування. Наскільки логічне це рішення міських чиновників – питання. Адже все виглядає так, як у славнозвісній приказці, де віз поставили попереду коня.
І наостанок, депутати ухвалили рішення щодо перейменування кількох вулиць міської громади. Так, вул. Мічурина в с. Гайок перейменували на вул. Яблунева; вул. Мічурина в селищі Терезине – на вул. Зелена; вул. Негоди в с. Пилипча – на вул. Молодіжна; пров. Гагаріна в с. Пилипча – на пров. Затишний; вул. Першотравнева в селищі Терезине – на вул. Травнева; вул. Тургенєва у Білій Церкві – на вул. Гайдамацька. Будинок №18, який розташований по провулку Некрасова в м. Біла Церква, тепер буде мати нову адресу: вулиця Зенітного полку, 18. А провулок Некрасова виключили з переліку пойменованих об’єктів у місті.
Читайте також:
У Білій Церкві горів приватний будинок