28 обдарованих школярів з усієї України прибули у Білу Церкву, де на базі фармацевтичного заводу Biopharma 2,5 тижні триватиме навчання.
Першопрохідці “БіоШколи” матимуть поглиблений курс із вивчення біології в найкращих для цього умовах:
- сучасне лабораторне оснащення (діти працюватимуть на рівні європейських лабораторій)
- індивідуальні парти з мікроскопами
- мультимедійне забезпечення для трансляцій лекцій з різних куточків світу
- комфортна зона відпочинку
Перший етап навчання розраховано на три тижні влітку. Окрім практичних занять і знайомства з виробництвом Biopharma, він міститиме пізнавальні екскурсії та візити до компаній-партнерів – приватної хімічної компанії Enamine, науково-виробничого підприємства "Укроргсинтез" та інших. Учні поділені на 3 групи і працюватимуть щодня із залученнями найкращих фахівців за спеціалізаціями біохімія, мікробіологія, генетика, молекулярна біологія.
З вересня розпочнеться другий, теоретичний, курс навчання. Це будуть онлайн-лекції зі спектра біологічних дисциплін: біохімії, молекулярної біології, мікробіології, генетики, основ еволюції, анатомії та фізіології рослин і тварин, етології, цитології та гістології. Такий вибір орієнтовано на програми міжнародних олімпіад та основні дисципліни, які застосовуються в біотехнологічних процесах.
Викладачами школи стали аспіранти та старшокурсники біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Навчально-наукового інституту високих технологій, а також провідні спеціалісти компанії Biopharma.
До відбору учнів у "БіоШколу" Biopharma підійшла креативно: компанія взяла на себе підтримку Всеукраїнської олімпіади з біології, яка відбулася 8–12 квітня 2024 року на базі Львівського професійного коледжу готельно-ресторанного сервісу та біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Саме переможців її четвертого етапу, які наразі навчаються у 8–10 класах, запросили на навчання до «БіоШколи».
"БіоШкола" – не просто важлива освітня ініціатива великого українського бізнесу, це шанс змінити саму парадигму викладання біології у середній школі для того, щоб зацікавити молодь у побудові майбутньої карʼєри в галузі сучасних біотехнологій.
Читайте також: Як оцінюватимуть учнів 5–9 класів: МОН затвердило рекомендації.