Журналісти ТРК Крокус поспілкувалися з жінками ГО «Небесні янголи» про діяльність організації та про їхню спільну роботу над створенням запаски для Заслуженої артистки України Олени Білоконь.
Розкажіть коли та чому виникла ідея створення організації та з чого все почалося
"Все розпочалося зі знайомства на початку 2023року на Алеї Слави в м. Біла Церква. Розуміючи, що пам'ять про наших Героїв має жити не тільки в наших серцях, а й в серцях наших містян. Так зібравши всі сили і маючи бажання нести пам'ять про загиблих Героїв ми, Гарян Юлія, Смогоржевська Тетяна і я, Румянцева Любов , вирішили створити громадську організацію "Небесні Янголи ". В нас на меті стояло об'єднати родини всіх Героїв російсько- української війни в нашому місті. Восени 2023 року була зареєстрована наша го "Небесні Янголи", яка має на меті збереження пам'яті про загиблих Героїв та підтримка їх сімей."
Як проходить комунікація всередині організації та яка наразі кількість членкинь.
"Комунікація між членкинями організації проходить в приміщенні Меморіальної експозиції "Небесні Янголи " за адресою Олеся Гончара 11 м. Біла Церква. 4 дружини які надають підтримку та інформацію стосовно заходів і проектів , які відбуваються в нашій громаді."
Які результати діяльності вже можете озвучити
"За період існування ГО , ми об'єднали більш ніж 300 родин, провели багато заходів по вшануванню пам'яті, створили Меморіальну експозицію "Небесні Янголи " провели психологічну підтримку за грантові кошти, організували спільно з органами місцевого самоврядування та благодійника свята, майстер -класами, культурні заходи, відпочинку та ретрити. Постійно комунікуємо з місцевою владою і небайдужими громадянами для реалізації проектів."
Чи є проблеми з діяльністю організації
" Основна проблема це залучення спонсорів для реалізації нагальних потреб родин . В наших родинах є потреба основна з це психологічна підтримка. Психологічна підтримка включає в себе не тільки праця з психологами, але це всебічні терапії. Незабаром відбудеться презентація соціально - благодійного проекту "Світло Сердець", на меті якого показати красу, щирість,відкритість родин незважаючи на біль втрати. Перші 13 учасниць проекту вже прийняли участь в фотосесії", -згадує голова організації Любов Румянцева .
Що б хотіли реалізувати і які проблеми вирішити
"Є потреба в продовженні вищесказаного проекту. Нам би хотілося надалі проводити різні заходи для оновлення психологічного стану родин, адже розуміємо на скільки ми потрібні одна одній " - поділилася Смогоржевська Тетяна , заступниця голови громадської організації.
Нещодавно жінки вашої громадської організації стали гостями Всеукраїнського жіночого соціально -просвітницького бізнес-форуму «Платформа жіночої комунікації» за підтримки та організації Спілки жінок України та Спілки жінок Львівщини. Триденний форум проходив у Славсько , де серед медійних партнерів був і ТРК Крокус .
Знаємо ,що ви були там не лише в якості гостей ,але й на запрошення організаторів заходу створили унікальну запаску ( ред.- традиційний жіночий одяг нижньої половини тіла. Запаскою також називали фартух («попередницю»). Розкажіть ,як проходила робота над вишивкою та скільки жінок долучилося. Як виникла ідея ?
" Ідею запропонувала авторка проєкту , мета якої полягала не лише в спільній роботі над виробом, а й у глибокому змісті . Задача була наступною . Жінки з нашої організації мали вишити орнаменти ,які властиві кожному регіону України і все це разом зшити в одну запаску . Це як свідчення того ,що попри біль і втрати, лише об'єднавшись, ми здатні "зшити" нове майбутнє України - яскраве та квітуче.
Ми навіть не вагалися і одразу взялися до реалізації ,адже для кожної з нас дуже цінний момент ,коли ми можемо відволіктися від думок сьогодення .
Долучилося приблизно 16 людей. Були дівчата, які вишивали декілька регіонів.
Були й такі ,які вишивали вперше. І їх вчили вишивати ті, хто вміє. Це було на скільки приємні години як жінки вчать тримати правильно голку, правильно вишивати перші хрестики. Розмови хто і коли вперше вишила якусь річ, а потім цілі шедеври. Були і такі моменти, як дружина чи мама вишила для свого рідного сорочку а він загинув . І вони до того часу не тримали голки в руках. Але знайшли сили перебороти і вишити ці клаптики. Зустріч проходила на нашій експозиції, яка присвячена загиблим Захисникам України.
Були задоволені навчитися новій справі.
Найбільша радість була від того ,що всі відповідально віднеслися і як результат, ми вчасно мали всі 25 регіонів.
В групі всі ділилися своєю вишитою роботою і ми раділи одна за одну. Дякували кожній майстрині за прекрасну роботу . Деякі мами і так само дружини вишивали регіони які близькі до серця це регіон де вони народилися чи жили чи загинув рідний. Ця спільна робота зближувала нас." - поділилася Юлія Гарян , заступниця голови ГО "Небесні янголи ", яка займалася організацією поїздки до Славсько.
Приміром , сама
Юлія вишивала Донеччину. Це була її перша вишивка .Регіон був обраний не випадково - це її рідна земля. Місце, де пройшло дитинство. Місце, де всі роки війни ніс службу її чоловік. Місце, де на привеликий жаль, поклав життя за український Донбас і Україну.В с
вою чергу заслужена артистка України Олена Білоконь подякувала ГО "Небесні янголи" на своїй сторінці в соціальній мережі . Для мене ця зустріч із неймовірними жінками стала особливою подією, що залишила глибокий слід у душі. Їхня сила духу, віра в майбутнє та щира любов до України – це яскравий приклад того, як навіть у найтемніші часи можна зберігати світло в серці. Вони доводять, що справжня міць – у єдності, взаємній підтримці та збереженні власних традицій.
,- зазначила артистка .