КВУ про вибори: аномальна кількість концертів, подарунковий шифер і 10-метрова статуя Христа

Парламентська виборча кампанія цього року вирізняється величезною кількістю концертів та шоу-програм, подарунками виборцям у вигляді яєць та шиферу, а також встановленням 10-метрової статуї Ісуса Христа, аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок. Про це повідомляє UA: Українське радіо.
"Виборча кампанія на цих дострокових парламентських виборах має всі ознаки, характерні й попереднім кампаніям. Перш за все, йдеться про використання технологій, що мають ознаки підкупу. Кандидати в народні депутати роздають товари та надають послуги, звісно, що в статусі кандидатів. Зазвичай це відбувається через благодійні фонди, причетність до яких висуванці заперечують, але за дивним збігом обставин фонди мають їхні імена", - розповідає Денис Рибачок.
За його словами, протягом цих виборчих перегонів спостерігається аномально велика кількість концертів та шоу-програм: "Це пов’язано з тим, що на сьогодні ми маємо рекордну кількість акторів та співаків, які балотуються до парламенту. Особливість полягає ще й в тому, що раніше співаки були залучені до кампаній, як, наприклад, в 2012 році, як звичайні агітатори, але зараз самі співаки пішли в кандидати. На цих виборах ми маємо Олега Винника, Святослава Вакарчука, Михайла Поплавського, 95-ий квартал. І хоч агітаційні концерти не заборонені, але ключова річ у тому, що це таки агітація, яка має бути відображена у звітах партій".
Як зазначає аналітик КВУ, така ситуація склалася через суспільний запит.
"Є запит громадян на такі події. Виборці готові були йти на розважальні шоу чи концерти, то чому політики мають сковувати себе етичними рамками?, - зазначив він. - Трапляються й абсурдні форми агітації. Наприклад, на Тернопільщині встановили 10-метрову статую Ісуса Христа. Сам кандидат брав участь в цьому дійстві, плюс на пам’ятнику зроблено напис про компанії, яка дала на це кошти".
Рибачок звертає увагу, що така практика не є нормальною.
"Це не вписується у виборче законодавство й порушує питання заміни мажоритарної частини виборів. Її скасування не вирішить всіх проблем, але точно не буде такого цинічного підкупу громадян", - зазначив він.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе