ВР ухвалила Виборчий кодекс із відкритими списками

Верховна Рада ухвалила новий Виборчий кодекс. Його підтримали 230 депутатів. Восьмеро проголосували проти, дев’ять нардепів утрималися.
Під час обговорення проекту документу парламентарі розглянули 4568 правок.
Перед цим Рада голосувала 17 разів за повернення до підтримки поправок, оскільки не набиралося необхідних 226 голосів депутатів.
Кодекс містить 5 чинних нині законів – про вибори народних депутатів, про президентські вибори, про місцеві вибори, про Центральну виборчу комісію і про Єдиний державний реєстр виборців.
Закон передбачає застосування виборчої системи, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), що вимагає запровадження регіональних виборчих округів.
Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, а також міських рад міст, у яких кількість виборців перевищує 90 тис. осіб.
При цьому на виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості.
Також передбачається удосконалити законодавче регулювання передвиборної агітації. Законом уточнюється зміст поняття передвиборної агітації та форми її здійснення.
Крім того, упорядковуються вимоги до діяльності засобів масової інформації як в частині інформування суспільства про хід виборчого процесу, так і в частині їхньої участі в передвиборній агітації.
Разом із тим у законі визначена процедура зміни місця голосування онлайн. Очікується, що це допоможе усунути черг в органах Державного реєстру виборців для тих громадян, які бажають змінити місце голосування.
Новий виборчий кодекс за відкритими списками набуде чинності з 2023 року. Таким чином, документ буде діяти з наступних чергових парламентських і президентських виборів.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе