Європейський суд скасував санкції проти Януковича та його оточення

Суд Європейського Союзу прийняв рішення про скасування санкцій 2018 року проти президента-втікача Віктора Януковича, його сина Олександра Януковича, а також екс-високопосадовців Олександра Клименка, Сергія Арбузова, Віктора Пшонки, Артема Пшонки та Андрія Клюєва.
Рішення стосується санкцій, продовження яких здійснювалося Радою ЄС у період із 2016 по 2018 роки. Зокрема мова йде про замороження рахунків екс-посадовців.
Підставою такого рішення був той факт, що вони підлягали кримінальному переслідуванню в Україні для розслідування злочинів, які пов’язані з розтратою держкоштів і їхнім незаконним перерахунком за межі України.
Екс-президент і його соратники подали позови до Генерального суду, оскаржуючи дії ЄС, якими Європейська Рада заморозила їхні кошти в 2016 та 2017 років роках в тому, що стосується Віктора Януковича і одного з його синів, а в 2018 році по відношенню до інших осіб, на підставі, що, зокрема, Рада не виконала критерії включення в перелік.
Генеральний суд підтримав дії українців, скасовуючи обмежувальні заходи, прийняті проти них протягом цих періодів.
Однак у суді зазначають, що постанова стосується лише тієї частини санкцій, які Європейська Рада продовжувала протягом 2016-2018 років.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе