У Польщі до житла українських будівельників кинули "коктейль Молотова"

  • 15.07.2019, 21:11,
  • ---
У ніч на 13 липня до квартири українців, які будують другу гілку метро у Варшаві, невідомі кинули підпалену пляшку з бензином, а в під’їзді на стіні написали образливі слова.
На інцидент відреагувало посольство України у Польщі. Дипломати закликали правоохорнців знайти і притягти винних до відповідальності.
“(...) ганебний і небезпечний вчинок проти громадян України, які легально працевлаштовані на будівництві метро у Варшаві і сумлінно роблять добру справу для мешканців столиці Польщі. Звертаємося до поліції та інших органів влади з проханням з’ясувати усі обставини злочину, знайти і притягти винних до відповідальності, а також запобігати подібним інцидентам у майбутньому”, - йдеться в повідомленні.
Водночас дтипломати порадили українцям, у разі потрапляння в надзвичайні ситуації на території Польщі, невідкладно звертатися до посольства чи консульських установ України.
“У цьому конкретному випадку консульський відділ Посольства досі не отримав жодного звернення від потерпілих громадян України. Справа перебуває на контролі консульського відділу Посольства України у Варшаві”, - заявили в посольстві.
У відповідь на інцидент українці написали листа, в якому заявили, що не розуміють причин, чому їх образили, стіни у під’їзді обмалювали, а двері обплювали.
"Поляки будують за кордоном, а ми спільно з турками будуємо для вас станцію метро (…). Ми приїхали "по хліб", і не хочемо його безкоштовно. Ми важко працюємо на глибині 25 метрів під землею, аби заробити гроші. Ми робимо Польщу багатшою не тільки своєю працею, але також сплачуючи податки, з яких польська держава фінансує, зокрема, лікарні, школи та сплачує пенсії. Наші дружини та сестри важко працюють прибиральницями та доглядальницями за дітьми - завдяки цьому багато з Вас має можливість працювати на більш оплачуваній роботі та підвищити стандарти свого життя", - йдеться в листі. Українці додали, що не розуміють причин, чому їх образили, стіни у під’їзді обмалювали, а двері обплювали. "Наш дім підпалили, ми відчуваємо загрозу", - йдеться у листі.
Справу розслідує штаб округу Варшава-Воля.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе