ФОПи, які не отримують дохід, можуть не сплачувати ЄСВ

Кіровоградський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь фізичної особи-підприємця (ФОП) і визнав вимогу Державної фіскальної служби (ДФС) незаконною. Про це повідомляє liga.net
Підприємець звернувся до суду з заявою на ДФС про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу з єдиного соціального внеску (ЄСВ) в сумі 15 820 грн. Позов мотивовано тим, що підприємницька діяльність не здійснювалася з 1997 року, заяву на її припинення чоловік подав, а сам працював за наймом.
Фіскали ж наполягали на сплаті, вказуючи, що незалежно від отримання доходу ФОП зобов'язаний платити внесок у мінімальному розмірі, встановленому законом.
Суд позов задовольнив і вказав, що підприємець на спрощеній системі оподаткування, не одержує дохід (не здійснює підприємницьку діяльність), не зобов'язаний сплачувати ЄСВ. У рішенні суду сказано, що Закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не містить застереження для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, щодо сплати внеску незалежно від отримання доходу.
Крім того, суд зазначив, що ДФС мала право нараховувати внески, прийнявши вимоги про його сплату, на підставі акта перевірки; звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів; бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) нараховується внесок.
Рішення у справі № 340/453/19 Кіровоградський окружний адміністративний суд прийняв 23 травня 2019 року.


фото

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе