В Україні можуть заборонити тестування косметики на тваринах

Міністерство охорони здоров’я пропонує посилити вимоги до косметичної продукції та зупинити знущання над тваринами. Проект постанови відомство опублікувало на своєму сайті.
Це вже не перша редакція документу. Торік у грудні МОЗ оприлюднило проект постанови для громадського обговорення.
"Тоді ми отримали зауваження від бізнесу та профільних асоціацій. Доки тривало внесення змін та погодження з іншими державними органами, виникла необхідність актуалізувати додатки із переліком заборонених речовин. На той момент уже з’явились нові вимоги у директивах ЄС", – пояснила в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Регламент забороняє тестування косметики на тваринах на території України.
Водночас випробування дозволяється у випадках, якщо існує обґрунтоване занепокоєння з приводу безпечності косметичного інгредієнта або комбінації кількох інгредієнтів у випадках коли: інгредієнт або комбінація інгредієнтів широко використовується і не можуть бути замінені іншими, що здатні виконувати аналогічну функцію; певні проблеми зі здоров’ям населення є обґрунтованими, необхідність проведення випробувань на тваринах є виправданим і може підтвердити або спростувати взаємозв’язок дії інгредієнта з погіршенням стану здоров’я користувачів косметичної продукції.
Втім, нормами Регламенту допускається неумисна наявність незначної кількості заборонених речовин, обумовлена домішками природних або синтетичних інгредієнтів, процесом виробництва, зберігання, переміщення їх з упаковки, якщо це технічно неминуче при дотриманні належної виробничої практики.
"Ця постанова залишить у минулому тезу «якісне, бо з Європи» щодо косметики. Новий регламент передбачатиме використання лише дозволених барвників, консервантів та УФ-фільтрів. А список заборонених інгредієнтів збільшиться втричі – понад 1300 замість 400 позицій", – зазначає Уляна Супрун.
Нові норми стануть для українських споживачів гарантією якості та безпеки, а для українських виробників повноцінно відкриють європейський ринок.
За словами Супрун, компанії, які вже нині мають потужності для застосування нових стандартів, без проблем перейдуть на нові умови. Для інших передбачений перехідний період – 18 місяців. Вони зможуть налагодити процеси без фінансових ризиків та передумов до появи нечесної конкуренції.
Також автори документа наголошують, що запровадження нового технічного регламенту щодо косметики є частиною зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе