Міністр оборони наказав штрафувати українських військових за вогонь у відповідь — Бутусов

Головний редактор видання Цензор. НЕТ Юрій Бутусов повідомив, що міністр оборони Андрій Таран підписав наказ про штрафи для українських військовослужбовців за вогонь у відповідь по російським окупаційним військам.

Як повідомляє Бутусов на своїй сторінці у facebook, мова йде про наказ №330 від 16 вересня 2020 року. 

«У це важко повірити, але цей наказ справжній, Цензор.НЕТ його отримав від джерел з наших частин і підрозділів на фронті», - наголошує Бутусов. Він зазначає, що наказ вводить додаткову премію для військових на фронті, але якщо військовослужбовець допускає правопорушення, то його штрафують і премію скорочують. У тексті наказу, зокрема, сказано: «До порушень відносяться... відкриття вогню (в тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності».

Головний редактор Цензор.НЕТ наголошує, що премія, згідно з цим наказом, видається армії під час війни, щоб вона не стріляла і не порушувала припинення вогню - «а якщо військовослужбовець відкриває вогонь, в тому числі у відповідь, його можуть оштрафувати і позбавити премії».Бутусов висловив переконання, що цей наказ суперечить Конституції України та законодавству, яке вимагає захищати країну. 

«Приголомшливо виписана норма - заборонений вогонь у відповідь вогонь. Відразу ж умова - що якщо це не пояснюється наказом командира і військовою необхідністю. Але це ж маячня! Завдання відкривати вогонь по ворогу і тим більше, відкривати вогонь у відповідь, не потребує обмеження і не може бути заборонене в будь-якому вигляді додатковими наказами - це обов'язок військовослужбовця в зоні бойових дій, якою є зона ООС! Вогонь по ворогу, а тим більше у відповідь, нічим не може бути обмежений! Жоден воїн не повинен чекати наказу, щоб відкрити вогонь по ворогу - він зобов'язаний відкрити вогонь по ворогу», - заявив журналіст.

За його словами, сенс цієї заборони - «прирівняти ведення бойових дій українською армією до адміністративного правопорушення».

Наказ також пропонує штрафувати військових командирів за вчинені підлеглим їм особовим складом правопорушення, що, за словами Бутусова, «потягне корупцію та "не реєстрацію реальних правопорушень».


«Наказ №330 я назву коротко - це крок до зради і марення божевільних, це демонстрація повної професійної неадекватності керівництва Міноборони і ЗСУ та Верховного головнокомандувача Зеленського, це демонстрація повної втрати керованості армією і не розуміння людей і завдань війни. А ще це догідливість військового командування, бажання будь-якою ціною догодити Зеленському в реалізації його божевільної ідеї змусити українську армії не стріляти по окупантам. ... По суті, армію хочуть підкупити, і за кілька тисяч гривень змусити відмовитися від будь-яких спроб стріляти. Це реальна капітуляція, реальна робота на Росію, це не вигаданf зрада, а справжній документ», - пише Бутусов.

Він заявив, що верховний головнокомандувач Володимир Зеленський і головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак «зобов'язані скасувати цей ганебний наказ», а Рада зобов'язана викликати для доповіді міністра оборони Андрія Тарана, «з'ясувати, чи цей наказ пояснюється його недоумством, чи зрадою, і дати оцінку дієздатності міністра взагалі».

Журналіст закликав українських військовослужбовців повідомляти йому про всі випадки, коли командування намагається застосувати наказ №330 для накладення штрафів.

«Я буду оприлюднювати імена тих командирів, які тим самим зраджують свою країну. Зробимо всіх зрадників "знаменитими", країна і всі їхні близькі та колеги повинні знати всіх, хто зраджує нашу боротьбу і виконує зрадницький наказ 330», - заявив він.

 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе