Історична знахідка: науковці з NASA виявили воду на сонячній стороні місяця

  • науковці з NASA виявили воду на сонячній стороні місяця
Ознаки води знайдено в кратері Клавіуса, що розташований у південній півкулі Місяця.

На освітленій стороні Місяця вперше за історію досліджень виявили ознаки води. Про це повідомив голова агентства NASA Джим Брайденстайн у Twitter.

"Ми вперше підтвердили наявність води на освітленій сонцем стороні Місяця завдяки даним, отриманим з телескопа SOFIA. Ми поки не знаємо, чи зможемо використовувати її як ресурс. Пошук води на Місяці має ключове значення для наших дослідницьких планів у рамках програми Artemis", – написав Брайденстайн.

Зазначається, що відкриття було зроблено в рамках досліджень, які проводилися на стратосферній німецько-американській обсерваторії SOFIA. Ознаки води знайдено в кратері Клавіуса, що розташований в південній півкулі Місяця. За даними досліджень, у кубічному метрі ґрунту кратера міститься близько 300 мілілітрів води. 

Раніше в NASA повідомляли, що програма Artemis складатиметься з трьох етапів, перший із яких – непілотований політ корабля Orion навколо Місяця, – мав бути реалізований вже у другій половині 2020 року. На другому етапі, у 2022 році, був запланований обліт земного супутника з екіпажем на борту. На третьому етапі місії, у 2024 році, NASA планувала здійснити висадку астронавтів на поверхню Місяця. Однак через обмеження, пов'язані з поширенням коронавірусної інфекції, розробка пілотованої місії була призупинена.Читайте також: Ілон Маск: яким може бути прапор першої колонії на Марсі.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе