У темний час доби пішоходи повинні носити світловідбивні елементи: рішення Кабміну

  • У темний час доби пішоходи повинні носити світловідбивні елементи: рішення Кабміну
У темний час доби пішоходи повинні використовувати світлоповертальні елементи на одязі. Відповідне рішення підтримав Кабінет міністрів під час засідання, 11 листопада.

Раніше ця норма мала рекомендаційний характер.

До світловідбивних елементів належать стрічки, наклейки та жилети. Вони є обов’язковими для пішоходів, які рухаються проїжджою частиною або узбіччям. Також світловідбивні елементи потрібні у поганих погодних умовах – в дощ, туман і снігопад.
 
Як і куди чіпляти світловідбивачі?

Прикріплювати цей аксесуар можна по-різному: на застібку блискавки, прив’язувати мотузкою до ременя або приколювати шпилькою до куртки. Головне, щоб світловідбивач вільно "бовтався". Треба відзначити, що всі флікери дуже легко кріпляться на одяг, на коляску, рюкзачок, скейтборд, ролики.

Урядовці сподіваються, що введення даної норми підвищить рівень безпеки вулично-дорожньої мережі, адже наявність світловідбивних елементів на одязі пішоходів дозволяє зменшити смертність на дорогах у 6 – 8 разів. Це пов'язано з тим, що людину, що використовує світловідбивні елементи, буде видно на відстані 130 – 150 метрів, тоді як в темному одязі його видно лише на відстані 25 – 30 метрів.
Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе