Мінінфраструктури планує оновити громадський транспорт у Білій Церкві

  • Мінінфраструктури планує оновити громадський транспорт у Білій Церкві
Цього року так званій реформі пасажирського транспорту у Білій Церкві виповнюється 5 років. Окрім переділу у сфері пасажирських перевезень, у місті не змінилося майже нічого. І поки білоцерківці чекають на оновлення комунального громадського транспорту, запровадеження картки білоцерківця, валідатори у маршрутках, про оновлення громадського транспорту в містах України заговорили у Міністерстві інфраструктури.

Зокрема, спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) Міністерство інфраструктури України планує оновити громадський транспорт у 18 українських містах. 

Програма «Міський громадський транспорт України ІІ» передбачає оновлення парків громадського транспорту у Білій Церкві, Сєвєродонецьку, Вінниці, Ужгороду, Черкасах, Кременчузі, Мелітополі, Кам’янському, Хмельницькому, Тернополі, Кривому Розі, Дніпрі, Луцьц, Запоріжжі, Львові, Полтаві, Одесі та Чернівцях. 

За словами Міністра інфраструктури Владислава Криклія, проект «Міський громадський транспорт ІІ» включатиме лише підпроекти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлі трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів.

«Завдяки нашому першому спільному проекту з ЄІБ «Міський громадський транспорт України І» у різних містах по всій країні зараз оновлюються тролейбусні, трамвайні та автобусні парки, замінюється застарілий громадський транспорт на новий – більш зручний, екологічний та сучасний. Ми, своєю чергою, ініціювали продовження цього важливого для наших міст проекту. І я вдячний, що європейська сторона підтримала нас у цьому. Вже попередньо визначено 18 міст, які братимуть участь у другій фазі проекту «Міський громадський транспорт України ІІ». Їх остаточний перелік буде сформовано після ратифікації відповідної фінансової угоди між Україною та ЄІБ. Для Міністерства інфраструктури дуже важливим є перехід на екологічний транспорт. Це передбачено чинною Національною транспортною стратегією України до 2030 року і стратегією розвитку автомобільної промисловості, над якою ми зараз також активно працюємо. Використання електричного громадського транспорту не лише дозволить суттєво знизити рівень викидів у містах, а і максимально наблизить нас до європейських стандартів», - пояснив Міністр.

За його словами, фінансову угоду з ЄІБ щодо впровадження проекту «Міський громадський транспорт України ІІ» на суму 200 млн євро планується підписати вже наприкінці цього року, у грудні.

З графіки, яку оприлюднило Мінінфраструктури, бачимо, що Білій Церкві може дістатися з цього проекту 25 тролейбусів. На яку суму та що за моделі транспорту — міністр поки не оголошує.


Орієнтовна загальна вартість проекту складає понад 400 млн євро, на які планується придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також у рамках проекту передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів та інші роботи.Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
  • Вдарив батька ножем у груди: У Білій Церкві затримали 21-річного молодика
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе