Без напівфабрикатів та шкідливих перекусів: Як зміниться шкільне харчування з нового року

 • Без напівфабрикатів та шкідливих перекусів: Як зміниться шкільне харчування з нового року
Влада оновила регламент шкільного харчування. Тепер учнів не можна годувати напівфабрикатами та шкідливими перекусами. До того ж, будуть враховані особливі дієтичні потреби дітей.

Нові нормативи шкільного харчування наберуть чинності вже з 1 січня 2021 року. Професійна робоча група вже почала працювати над смачним, корисним та збалансованим меню для закладів освіти. Про це розповіла перша леді Олена Зеленська у фейсбуці.

За її словами, вже почалася підготовка орієнтовних меню для школярів.

"Щоб створити приклад якісного меню, ми залучили фахівців Міністерства охорони здоров'я України, Євгена Клопотенка, представників громадських організацій, експертів у галузі харчування та дитячих лікарів – ендокринологів і дієтологів,"– написала Зеленська.

Перша леді України додала, що робоча група нині працює над створенням зразків меню з рецептами страв та технологічними картками, які відповідають оновленим вимогам і нормам харчування для дітей усіх вікових груп.

Зокрема, сезонні меню готуються на шість тижнів.

"Робота рухається швидкими темпами: вже готові меню сніданків та обідів. Надалі будуть розроблені меню для вечерей, других сніданків і підвечірків", – запевнила Зеленська.

Тож, незабаром в українських навчальних закладах діятимуть нові сучасні стандарти у харчуванні дітей та підлітків.

Водночас кулінарний експерт, автор та керівник проєкту Cult Food Євген Клопотенко у фейсбуці написав, що рішення про нові меню ухвалені на основі даних з п'яти тисяч шкіл, в яких діє цей проєкт.

"Я вже вибрав для шкільного меню топові страви зі свого збірника рецептів, а також розробив нові рецепти. Зараз залишається робота за технологами – вони мають створити технічні карти, розрахувати калорійність та собівартість",– додав Клопотенко.

У МОЗ наголосили, що у новому проєкті шкільного харчування будуть заборонені такі продукти:

 • технологічно оброблені м'ясні та рибні страви, зокрема ковбаси, сосиски, заморожені напівфабрикати тощо;
 • солодкі газовані напої, енергетичні напої та будь-яких інших напоїв із вмістом доданих цукрів;
 • також обмежать добову кількість солі, цукру, борошняних та кондитерських виробів та жирів для дітей.

Нагадаємо, що в Білій Церкві лише в Першій Білоцерківській гімназії запровадили пілотний проєкт «Мультипрофільного харчування». 

 
Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
 • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
  Детальніше...
 • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
  Детальніше...
 • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
  Детальніше...
Новини партнерів
Важливе