Рада підтримала перехід на електронний варіант трудової книжки: Що це означає

  • Рада підтримала перехід на електронний варіант трудової книжки: Що це означає
Верховна Рада підтримала запровадження електронних трудових книжок, зокрема вони дозволять автоматично нараховувати пенсії.

Законопроєкт №3623 підтримали 265 народних депутатів.

Від паперових трудових книжок відмовляться не відразу. Законопроєкт передбачає п'ятирічний перехідний період: в цей час можна використовувати і паперову, і електронну трудову.

Електронну трудову створюватимуть у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування через вебпортал е-послуг Пенсійного фонду. Для цього працівник і роботодавець вноситимуть до реєстру скани або оцифровані копії паперової трудової, довідок тощо, які мають бути підписані кваліфікованим електронним підписом.

Після внесення відомостей до Держреєстру роботодавець зобов'язаний віддати працівнику оригінал паперової трудової під підпис. Крім того, працівник може просити вносити до паперової книжки відомості про прийняття на роботу, переведення та звільнення, попри наявність електронної трудової.

Закон запроваджує можливість автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення людини, зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію.

«Якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5-0,75 %. У межах автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включно з датою такого призначення», — ідеться в пояснювальній записці.

Раніше повідомлялося, що чиновники мінсоцполітики заговорили про необхідність підняти мінімальну пенсію: Читайте також: Українці встановили рекорд, перелетівши на повітряній кулі через всі Карпати.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві горів приватний будинок
  • У Білій Церкві патрульні виявили у двох водіїв підроблені документи
  • У Борисполі викрили мережу з 36-х підпільних гральних закладів
Новини партнерів
Важливе