Рада ухвалила виплати ФОПам по 8 тис. грн: хто і коли отримає допомогу

 • Рада ухвалила виплати ФОПам по 8 тис. грн: хто і коли отримає допомогу
Виплати підприємці зможуть отримати не раніше середини квітня.

Народні депутати підтримали законопроект №5300, що передбачає надання одноразової допомоги у розмірі 8 тис. грн застрахованим найманим працівникам суб’єктів господарювання та ФОПам, які постраждали внаслідок запровадження додаткових карантинних обмежень. «За» проголосували 312 нардепів.

Із держбюджету виділять по 8 тисяч гривень, а додаткові гроші можуть бути виплачені за рішенням місцевої влади.

Компенсація передбачена для ФОПів і найманих працівників, чий вид основної діяльності визначений Кабінетом міністрів. Після вступу в силу закону Кабмін окремою постановою встановить перелік видів діяльності для виплат. Торік в цей список потрапили громадське харчування, торгівля непродовольчими товарами, сфера розваг з певними кодами ЗЕД.

Виплати стартують через 10 днів після підписання закону президентом і набранням чинності. Таким чином, ФОПи і наймані працівники зможуть отримати гроші з середини квітня.

Для подачі заяви встановлений термін у 30 днів після початку посиленого карантину (попадання регіону в «червону» зону). Варто зазначити, що програма розрахована на весь 2021 рік, і якщо область потрапить у «червону» зону пізніше, то виплати почнуться з цього моменту.

Заявки потрібно буде подавати через «Дію». Система автоматично буде відсівати тих, хто не проходить по основному критерію для отримання грошей – коду діяльності ФОПа або підприємства найманого працівника. Після проходження процедури кошти надійдуть на рахунок ФОПа або на банківський рахунок найманого працівника.

Перерахування коштів здійснює Пенсійний фонд за списками, наданими Міністерством цифрової трансформації у межах сум, що надійшли від головного розпорядника відповідної бюджетної програми. Виплата повинна бути не пізніше наступного операційного дня після їх надходження.

Не усі зможуть отримати по 8 тисяч гривень. Отже, можуть відмовити найманим працівникам, які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, який не нарахував ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу, а саме:

 • четвертого кварталу 2020 року, якщо карантин посилили в лютому - квітні 2021;
 • першого кварталу 2021, якщо карантин посилили в травні - липні 2021;
 • другого кварталу 2021, якщо карантин посилили в серпні - жовтні 2021;
 • третього кварталу 2021, якщо карантин посилили в листопаді - грудні 2021 року.

Також можуть відмовити найманим працівникам:

 • працюючим у підприємця, вид діяльності якого не входить до переліку;
 • працюючим у підприємця за сумісництвом;
 • середня зарплата яких перевищує тридцять тисяч гривень на місяць. Для її обчислення враховуються всі три місяці останнього звітного кварталу, що передує зверненню за допомогою.

Не можуть претендувати на виплати ФОПи, які є застрахованими особами:

 • держреєстрація яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не перевищує трьох місяців;
 • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менш ніж за шість місяців;
 • основний вид економічної діяльності яких не входить до переліку;
 • які є найманими працівниками і ФОП одночасно;
 • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому в регіоні посилюють карантин, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, припинено.

У законі прописане надання компенсацій ФОПам і найманим працівникам, зареєстрованих у регіонах, у яких встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Читайте також: Міська влада Білої Церкви планує викупити земельну ділянку для розширення кладовища.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
 • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
 • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
 • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе