Великобританія планує застосувати норми «акту Магнітського» після Brexit

Після виходу з Європейського Союзу Великобританія розглядає можливість застосувати норми так званого «акту Магнітського». Це означає, що банківські рахунки порушників прав людини у Великобританії заморозять, а їм самим заборонять в'їзд до країни, повідомляє канал 24.
Голова британського МЗС Домінік Рааб у статті для видання The Sunday Telegraph, зазначає: «порушники прав людини, зіткнуться з наслідками своїх дій: їхні активи у Сполученому Королівстві будуть заморожені, а на поїздки сюди введуть заборону. Ми гарантуємо, що Великобританія, яка стане глобальною, не є безпечним притулком для тих, хто отримує вигоду зі страждань інших».
У Великобританії перша частина «акту Магнітського» прийнята у 2017 році. Вона стосується замороження активів тих, хто, на думку Лондона, причетний до грубих порушень прав людини.
Торік у травні палата громад парламенту країни прийняла поправку до законопроекту про санкції, аналогічну «акту Магнітського».
Сергій Магнітський – колишній аудитор інвестиційного фонду Hermitage Capital. Він помер 2009 року в московському СІЗО. Правозахисники та родичі підозрюють, що йому не надали вчасно медичну допомогу. Його колишній партнер Вільям Браудер звинуватив російську владу у спробі вбивства юриста. На думку Браудера, Магнітський розкрив масштабні корупційні схеми. У Росії відкидають звинувачення.
Загибель Магнітського викликала міжнародний резонанс і стала приводом для прийняття у 2012 році в США «акта Магнітського». Він передбачає санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в РФ. У 2016 році Конгрес США ухвалив закон, що розширює дії «акта Магнітського» на всі країни світу. Аналоги «акта Магнітського» були ухвалені в Естонії у 2016 році, в Литві та Канаді – у 2017, в Латвії – у 2018.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Мер Білої Церкви отримав підозру НАБУ. Йому інкримінують махінації з нерухомістю
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
Новини партнерів
Важливе