На Київщині створили 7 нових об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею близько 250 га. Таким чином, намагаються зберегти червонокнижні види рослин.
Найбільшим новим заповідником став парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення "Орхідейні яри". Його площа складає майже 92 гектари на території Першотравневого лісництва у Вишгородському районі Київщині. Створений для охорони червонокнижного рослини – дремлик чемерицевидний.
Новий ботанічний заказник місцевого значення "Нове життя" займає площу у 78 гектарів на території Володарського лісництва у Білоцерківському районі області. Створений для охорони червонокнижної рослини – підсніжника.
На третьому місці за площею — новостворений ботанічний заказник місцевого значення "Бурківці". Він розташований на 57 гектарах Тетіївського лісництва у Білоцерківському районі Київщини. Створений для охорони червонокнижної рослини – проліска.
Також у цьому районі створили ботанічний заказник — "Ліщиновий гай". Він займає площу у 8,6 гектарів. Створений для охорони червонокнижної рослини – підсніжника.
У Бучанському районі Київської області створили два заповідних урочища — "Зелениця" на площі у три гектари на території Комарівського лісництва та "Гуртове" площею чотири гектари на території Пісківського лісництва. Створено для охорони червонокнижних рослин – діфазіаструма та любки дволистої.
Окрім того у Бучанському районі створили ботанічну пам’ятку природи місцевого значення — "Урочище Ярове". Воно займає площу понад 8 гектарів на території Приміського лісництва.
В Обухівському районі Київської області створили ландшафтний заказник місцевого значення "Степовий вал". Він займає площу понад 7 гектарів поблизу села Заріччя Васильківської територіальної громади. Створений для охорони червонокнижної рослини – ковили волосистої.
Новостворені заповідні зони є ареалами поширення рідкісних та занесених до Червоної книги України рослин та тварин.
Читайте також: У Білій Церкві оголосили карантин через скажену кішку.