Кабмін оновив правила карантину в жовтій зоні: що саме змінили

  • Кабмін оновив правила карантину в жовтій зоні: що саме змінили
Кабінет Міністрів змінив правила карантину в жовтій зоні. Зокрема, у 4 рази скоротили термін дії "жовтих" COVID-сертифікатів – до 30 днів. А громадські заклади зможуть працювати лише за умови вакцинації хоч однією дозою всього персоналу.

24 листопада, під час засідання, Уряд змінив правила карантину у жовтій зоні. Вони стосуються терміну дії документа та вимог щодо роботи громадських закладів.

Новий термін дії "жовтих" COVID-сертифікатів

В Україні змінили термін дії "жовтого" COVID-сертифіката, який підтверджує проведення щонайменше одного щеплення.

"Він становитиме 30 днів, раніше він був дійсним 120 днів",– зазначив Віктор Ляшко.

В Україні інтервал між введенням першої та другої дози вакцини AstraZeneca становить від 4 до 12 тижнів. На засіданні Кабміну не уточнили, чи для людей, які щепилися цим препаратом, "жовтий" сертифікат теж не буде доступним через 30 днів.

Обов'язкове зчитування сертифікатів

Сертифікати тепер необхідно зчитувати через додаток "Дія", а не лише перевіряти візуальну наявність. Штраф за неналежну перевірку становитиме від 34 до 170 тисяч гривень.

Тепер в жовтій зоні заклади культури, спортзали, ресторани тощо можуть працювати лише за умови вакцинації всього персоналу принаймні однією дозою, наявності негативного тесту на COVID-19 або сертифікату про одужання. Те саме стосується і відвідувачів: вони мають бути вакциновані щонайменше однією дозою, мати сертифікат про одужання або негативний тест.

Раніше бізнес у «жовтій» зоні міг обирати модель роботи: не перевіряти COVID-документи у відвідувачів, але працювати відповідно до певних обмежень щодо площі та кількості відвідувачів, або перевіряти документи й працювати без обмежень. Нові правила не передбачають вибору.


Читайте також: 
Курсуватиме через Білу Церкву: Укрзалізниця запускає поїзд із найдовшим у державі маршрутом.
 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе