Як за один день змінити мобільного оператора, не змінюючи номер


Чи задоволені ви послугами свого мобільного оператора? Чи знаєте про те, що ваш номер можна перенести до іншої мережі, не змінюючи водночас жодної його цифри?

Портація мобільного номеру ― Mobile Number Portability (MNP) ― послуга, що дозволяє абоненту перейти до іншого мобільного оператора, не змінюючи водночас свого номеру. Запровадження MNP в Україні в 2019 році справедливо вважають «відміною мобільного рабства». До запуску цієї послуги абонент був «прив’язаний» до свого оператора, адже перейти до іншого можна було лише змінивши номер. Така зміна призводила до появи додаткових клопотів із доступом до власних банківських рахунків і акаунтів у соцмережах, а також до втрати старих контактів. 

З появою MNP абонент може перенести свій активний номер до мережі будь-якого оператора мобільного зв’язку, зберігаючи при цьому усі цифри номеру (включно з кодом оператора). Це означає, що номер абонента як його персональна інформація належить власне йому, а не операторам мобільного зв’язку. Користувачі можуть вільно вибирати між найкращими пропозиціями операторів та їх тарифами.

Чи користуються абоненти послугою MNP?

Послуга перенесення номеру MNP почала діяти в Україні в 2019 році. І тепер уже можна підбити деякі підсумки її роботи. Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі зв’язку та інформації, оприлюднила статистичні дані з перенесення абонентських номерів. 

Станом на 1 листопада 2021 року найбільше абонентів втратив Vodafone ― майже 132 тис. користувачів. Більшість із них «емігрувала» до lifecell (близько 90 тис. заявок). Значно менше перейшло з Vodafone до Київстар (майже 40 тис. заявок), а також до ТриМоб та Інтертелекому (понад 1 тис. заявок). 

Близько 117 тис. абонентів вирішило покинути Київстар. Більшість із них також вибрала lifecell як свого нового мобільного оператора (83,3 тис. осіб), а також Vodafone (31,5 тис. осіб), Інтертелеком (1,3 тис. осіб) і ТриМоб (600 осіб). 

Статистика показує, що два найбільші оператори України втратили більше абонентів, ніж отримали нових, унаслідок запровадження процедури MNP. Натомість у lifecell кількість абонентів, яких втратив оператор, є меншою (21,3 тис. осіб), ніж кількість тих, хто переніс свій номер до lifecell (83,8 тис. осіб). 


Як змінити оператора зі збереженням номеру?

Починаючи з 1 грудня 2021 року, процедура MNP була значно спрощена, тож тепер змінити оператора стало швидше і зручніше. Процес перенесення номеру здійснюється в три кроки:

  • Оформлення заявки;
  • Отримання SIM-карти;
  • Користування новим номером.

Перенесення номеру здійснюється протягом одного дня, а не трьох, як це було раніше. І найважливіше: щоб перенести свій номер, достатньо звернутися лише до нового мобільного оператора, а не до двох, як це передбачала стара процедура. Договір із попереднім оператором буде розірвано автоматично після переходу. 

Заявку на перенесення номеру можна подати онлайн на сайті оператора, до якого ви хочете перейти, або особисто ― у фірмовому магазині. 

Здійснюючи дзвінок на перенесений номер, абоненти почують автоматичне голосове повідомлення. Тому всі контакти абонента будуть поінформовані, що його номер тепер обслуговує інший мобільний оператор. 

Як вибрати для себе найкращий тариф?

Завдяки процедурі перенесення номеру абоненти можуть вибрати найвигідніший тариф на мобільний зв’язок, порівнявши не лише пропозиції свого оператора, а й всі умови на ринку. Для цього, наприклад, зручно використовувати онлайн-сервіс «Порівнятор» від lifecell, який дозволяє зіставити тарифні плани різних операторів і їхнє наповнення. 

Перейшовши на сторінку послуги, достатньо вибрати суму, яку готовий сплачувати абонент за послуги мобільного зв’язку, щоб дізнатися, скільки хвилин на розмови та ГБ мобільного інтернету він отримає за ці кошти в межах тарифних планів кожного з мобільних операторів. 

  
Щоб ознайомитись із регіональними пропозиціями на сайті, потрібно вказати своє місцеперебування. Дізнатися більше про регіональні тарифи lifecell можна тут: https://www.lifecell.ua/uk/mobilnij-zvyazok/taryfy/.

Послуга MNP дала змогу абонентам вільно змінювати свого оператора мобільного зв’язку і вибирати найкомфортніший для себе тариф. Окрім того, кожен абонент може отримати додаткову вигоду, скориставшись заохочувальними акціями та знижками, які пропонують мобільні оператори при перенесенні номеру до їхньої мережі. Наприклад, при переході до lifecell вартість низки пакетів послуг на чотири тижні для нових абонентів буде нижчою до 40%.  

Удовлетворены ли вы услугами своего мобильного оператора? Знаете ли вы, что ваш номер можно перенести в другую сеть, не изменяя при этом ни одной его цифры?

Портация мобильного номера ― Mobile Number Portability (MNP) ― услуга, позволяющая абоненту перейти к другому мобильному оператору, не изменяя при этом своего номера. Введение MNP в Украине в 2019 году по праву считают «отменой мобильного рабства». До запуска этой услуги абонент был «привязан» к своему оператору, ведь перейти к другому можно было лишь изменив номер. Такое изменение приводило к появлению дополнительных хлопот с доступом к собственным банковским счетам и аккаунтам в соцсетях, а также к потере старых контактов. 

С появлением MNP абонент может перенести свой активный номер в сеть любого оператора мобильной связи, сохраняя при этом все цифры номера (включая код оператора). Это означает, что номер абонента как его персональная информация принадлежит собственно ему, а не операторам мобильной связи. Пользователи могут свободно выбирать лучшие тарифные предложения от всех украинских операторов. 

Пользуются ли абоненты услугой MNP?  

Услуга переноса номера MNP начала действовать в Украине в 2019 году. И теперь уже можно подвести некоторые итоги ее работы. Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в области связи и информации, обнародовала статистические данные по переносу абонентских номеров. 

По состоянию на 1 ноября 2021 года больше всего абонентов потерял Vodafone ― почти 132 тыс. пользователей. Большинство из них «эмигрировало» в lifecell (около 90 тыс. заявок). Значительно меньше перешло из Vodafone в Киевстар (около 40 тыс. заявок), а также в ТриМоб и Интертелеком (более 1 тыс. заявок). 

Около 117 тыс. абонентов решило покинуть Киевстар. Большинство из них также выбрали lifecell в качестве своего нового мобильного оператора (83,3 тыс. человек), а также Vodafone (31,5 тыс. человек), Интертелеком (1,3 тыс. человек) и ТриМоб (600 человек). 

Статистика показывает, что два крупнейших оператора Украины потеряли больше абонентов, чем получили новых, в результате введения процедуры MNP. Зато у lifecell количество абонентов, которых потерял оператор, является меньшим (21,3 тыс. человек), чем количество тех, кто перенес свой номер в lifecell (83,8 тыс. человек). 


Как изменить оператора с сохранением номера? 

Начиная с 1 декабря 2021 года, процедура MNP была значительно упрощена, так что теперь сменить оператора стало быстрее и удобнее. Процесс переноса номера осуществляется в три шага: 

  • Оформление заявки;
  • Получение SIM-карты;
  • Использование нового номера. 

Перенос номера осуществляется в течение одного дня, а не трех, как это было раньше. И самое важное: чтобы перенести свой номер, достаточно обратиться только к новому мобильному оператору, а не к двум, как это предполагала старая процедура. Договор с предыдущим оператором будет расторгнут автоматически после перехода.

Заявку на перенос номера можно подать онлайн на сайте оператора, к которому вы хотите перейти, либо лично ― в фирменном магазине.

Совершая звонок на перенесенный номер, абоненты услышат автоматическое голосовое сообщение. Поэтому все контакты абонента будут уведомлены, что его номер теперь обслуживает другой мобильный оператор.

Как выбрать для себя наилучший тариф? 

Благодаря процедуре переноса номера абоненты могут выбрать наиболее выгодный тариф на мобильную связь, сравнив не только предложения своего оператора, но и все условия на рынке. Для этого, например, удобно использовать онлайн-сервис «Порівнятор» от lifecell, который позволяет сопоставить тарифные планы разных операторов и их наполнение. 

Перейдя на страницу услуги, достаточно выбрать сумму, которую готов платить абонент за услуги мобильной связи, чтобы узнать сколько минут на разговоры и ГБ мобильного интернета он получит за эти средства в пределах тарифных планов каждого из мобильных операторов. 

 
Чтобы ознакомиться с региональными предложениями на сайте, нужно указать свое местонахождение. Узнать больше о региональных тарифах lifecell можно здесь: https://www.lifecell.ua/uk/mobilnij-zvyazok/taryfy/.

Услуга MNP позволила абонентам свободно менять оператора мобильной связи и выбирать наиболее комфортный для себя тариф. Кроме того, каждый абонент может получить дополнительную выгоду, воспользовавшись поощрительными акциями и скидками, которые предлагают мобильные операторы при перенесении номера в их сеть. Например, при переходе в lifecell стоимость ряда пакетов услуг на четыре недели для новых абонентов будет ниже до 40%. Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Важливе