Відновлення України обійдеться в 346 мільярдів євро

У звіті Світового банку врахували збитки, яких росія завдала Україні в період до 1 червня. Йдеться про суму в 346 млрд євро, пише Deutsche Welle.

Найбільше від військових дій постраждали об'єкти житлової інфраструктури, транспорт, торгівля та промисловість. Складним викликом є відновлення економіки, адже у другому кварталі ВВП України впав на 37%.

Також критично важливо почати відновлювати інфраструктуру вже зараз, поки бойові дії ще тривають. Передусім це стосується соціальної інфраструктури, транспортної галузі та підготовки до ймовірного дефіциту енергоносіїв в опалювальний період 2022−2023 років.

У матеріалі Deutsche Welle йдеться й про історії українців, які вже відчувають загрозу суттєвого погіршення рівня життя через вторгнення росії: багато людей втратили роботу, а вартість життя відчутно зросла. Згідно зі звітом, рівень бідності в Україні зросте вдесятеро, а кожен пʼятий громадянин житиме в бідності вже до кінця 2022 року.

Національний банк України прогнозує, що якщо бойові дії сповільняться, то Київ відновить економічне зростання у 2023 році. Значну роль у цьому відіграє можливість експортувати зерно, проте путін може будь-якої миті порушити угоду.

Читайте також: В Україні здорожчала комуналка - Держстат 


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
  • Вдарив батька ножем у груди: У Білій Церкві затримали 21-річного молодика
    Детальніше...
  • На Білоцерківщині під час пожежі загинув чоловік
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе