22 вересня Україна повернула з російського полону 215 людей, 108 з них – військові полку «Азов».Серед українців, які повернулися: військовослужбовці, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці територіальної оборони, митники та цивільні особи.
Серед тих, кого вдалося повернути на рідну землю - син Лесі Крижешевської, директорки Білоцерківської школи мистецтв #1 імені Юрія Павленка та голови Білоцерківського осередку ГО "Жінки зі сталі".
Чому я широко не оголошую, що мій син був обміняний? Мого сина дійсно звільнили, але свої дії я звіряю з його бажаннями, а ми з ним домовилися, що радісні пости будуть після того, як вийдуть ВСІ!!! Герої Азовсталі - люди, з якими три місяці вони героїчно тримали оборону Маріуполя, і ще чотири виживали у жахливих умовах ув’язнення в Оленівській колонії. Хлопці, які вийшли, не дуже радіють, бо там, у полоні ще залишилися їхні друзі-побратими. Та і я не відчуваю повноти щастя, коли поряд у моїх подруг діти у рашистському полоні.
Тож гуртуємося і боремося далі!!
-
написала Леся Крижешевська на своїй сторінці в Facebook.
На запитання журналістів ТРК Крокус в пані Лесі про фізичний стан сина, жінка не стримувала материнських емоцій :
Фізичний стан сина мене шокував - мінус 45 кг, більшість з яких він втратив у полоні. Це ще раз підкреслює, що росія не виконує норми Міжнародного гуманітарного права. Тортури ворога голодом, навіть води не давали по кілька днів підірвали здоров‘я наших Героїв. Зараз вони проходять обстеження, лікування, а попереду тривала реабілітація.
В свою чергу мати одного з військових полку «Азов», який поки що не повернувся з полону, пані Наталя, яка попросила не публікувати свого прізвища висловила сподівання, що переговорний процес розблоковано, тож і інші українські військові з часом теж зможуть повернутися додому.
«На жаль в цей обмін він (син Наталі – ред.) не потрапив, але в нас є надія. Це перший обмін такий масштабний після теракту в Оленівці, майже через півтора місяця, та він великий – 215 людей. Це дає нам надію, що переговорний процес пішов і що будуть наші хлопці та дівчата повертатися додому», – поділилася жінка.
Вона зазначила, що родичі військових продовжують контактувати з координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими.
Ми шукаємо варіанти як розв'язати проблеми разом, а ГУР роблять свою роботу, ми це бачимо, хоч би що там було – це факт, ми це побачили»
– сказала мати полоненого.
Боротьба продовжується, з полону мають повернутись всі!
Читайте також:
У Білій Церкві 28 вересня оголошено Днем жалоби за загиблими захисниками