Україна посідає останнє місце серед країн Європи у Глобальному індексі продовольчої безпеки

Україна посідає останнє місце серед країн Європи у Глобальному індексі продовольчої безпеки 2022 року.

Про це повідомилла пресслужба Cortevа Agriscience.

За результатами аналізу, глобальна продовольча безпека продовжує погіршуватися. Стан продовольчої безпеки в Україні погіршився суттєво — країна посідає 71 сходинку Індексу серед 113 країн, хоча в минулому році була на 58 місці.

Глобально показники Індексу показують, що за останні кілька років рівень доступності сільськогосподарських ресурсів покращився. Однак загалом в сільському господарстві показники залишаються низькими, включаючи відсутність державних витрат на сільськогосподарські дослідження та розробки, іригаційну інфраструктуру та поліпшення родючості ґрунту.

 Продовольча система також залишається дуже вразливою до кліматичних впливів: посух, повенів та відсутності достатньої кількості води для сільського господарства.

Фахівці зазначили, що розв’язана росією війна суттєво вплинула на стан продовольчої безпеки в Україні. За показником «Доступність продуктів харчування» Україна отримала 48,1 бал зі 100 і посідає 93 місце у світі та 26 місце з 26 країни Європи. Найслабкішими чинниками за цією метрикою в країні є:
- політичні та соціальні бар’єри;
- інфраструктура ланцюга постачань;
- розвиток сільськогосподарських досліджень;
- стратегія доступу до продуктів харчування.

Найгірший показник української продовольчої безпеки — «Сталість та адаптивність» (43,5 балів зі 100 та 94 місце глобально). Він відображає суттєві проблеми стосовно доступу та управлінням водними ресурсами, а також недоліки в системі управління ризиками.

За показником забезпечення продуктами харчування Україна посідає найгірше місце в Європі і 65 сходинку глобальною. Це спричинено суттєвим зростанням цін, зміною середніх витрат на продукти харчування та відсутність потужних державних програм захисту.

Єдиний показник, який демонструє кращу ситуацію — фактор якості та безпечності їжі. За ним Україна налічує 71,3 бали зі 100 або 52 сходинку глобального рейтингу. За оцінками експертів, українці вживають достатньо якісного білку, а харчові продукти загалом є безпечні, хоча раціон середнього українця не відзначається різноманітністю.

У Corteva зазначили, що зараз фактично продовольча безпека України стає відповідальністю бізнесу — агрохолдингів, малих та середніх господарств, а також їх партнерів-постачальників ресурсів.

Аграрний сектор України працює не лише заради продовольчої безпеки українців, але і для підтримки інших країн світу. Це твердження ще раз підкреслив 2022 рік, коли розв’язана рф війна зруйнувала частину продовольчих ланцюгів і значення України в забезпеченні світу продовольством усвідомили всі. Але в середині країни ситуація залишається складна. Фермери змушені працювати в умовах постійного ризику для власного життя. Населення ж, особливо в деокупованих регіонах та поруч з фронтом, часто не має доступу до достатнього харчування
, — зазначив Сергій Харін, керівник бізнесу Corteva Agriscience в Східній Європі.

Він додав, що Corteva залишається виключно на боці України. Залишивши російський ринок, компанія робить все заради підтримки фермерів та фінансує благодійні та гуманітарні ініціативи.

Читайте також: Власників землі зобов'яжуть сплачувати новий податок з 2023 року 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе