Як внутрішньо переміщеним особам отримати страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Громадянам, які перебувають або перебували у трудових відносинах та які переселилися з тимчасово окупованих територій або з територій, де ведуться активні бойові дії, та не змогли отримати від свого роботодавця страхові виплати за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, такі виплати надаються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Про це повідомили на сайті ПФУ.

Зокрема, ВПО мають право на такі виплати:

 - допомога по тимчасовій втраті працездатності ( «лікарняні»); 
 - допомога  по вагітності і пологах («декретні»);
- допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві). 

Як зазначають у ПФУ, підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому законодавством порядку листок непрацездатності. Такі виплати Пенсійний фонд України призначає і виплачує безпосередньо застрахованим особам, без формування заяви-розрахунку. 

Для отримання допомоги працівникам, які переселились з небезпечних територій, необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України і надати такі документи:

- оригінал і копію довідки про взяття на облік ВПО;
- оригінал і копію паспорта громадянина України;
- оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
- листок непрацездатності (у разі наявності його в паперовій формі).

Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно отримають із реєстрів.

«Особам, які не належать до ВПО, але їх роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території і не можуть виконати обов’язків щодо нарахування та виплати матеріального забезпечення за страховими випадками, які настали у період роботи застрахованих осіб, Пенсійний фонд України також  виплачує страхові виплати безпосередньо на їх рахунки, відкриті в установах уповноважених банків», - зазначають у Пенсійному фонді.

Читайте також: Скільки українцям потрібно грошей на життя - соціологічне опитування 


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе