Загроза холери після підриву Каховської ГЕС: у МОЗ розповіли про симптоми та як захиститися

На затоплених внаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС територіях можуть виникнути різні хвороби, пов’язані з обмеженим доступом до чистої води - гепатит А, сальмонельози, шигельози, ботулізм, гострі кишкові інфекції, серед яких і холера. 

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

У відомстві нагадали, що під час війни або стихійного лиха ризик виникнення спалаху холери завжди більший, оскільки люди змушені жити без належних санітарних умов.

У поточній ситуації спричинити холеру може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак – і забруднення колодязів”, - попередили в МОЗ.

Водночас медики заспокоюють тим, що наразі у постраждалих від підтоплення та прилеглих до них районах здійснюється посилений епідеміологічний нагляд, збільшено запас всіх необхідних ліків. 

“Важливо пам'ятати, що холера поширюється через забруднену воду та їжу. Вона викликає сильну діарею, яка може призвести до різкого зневоднення організму та смерті. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин”, - застерігають при цьому у МОЗ.

Перші симптоми холери :

- частий пронос – до 10 і більше разів на добу;
- блювота;
- біль у животі.

Через сильну водянисту діарею людина втрачає багато рідини, що призводить до вкрай серйозного зневоднення. У перші дні хвороби людина втрачає до 10 л рідини.

Ознаки вкрай серйозного зневоднення:

- спрага, сухість у роті;
- темно-жовтий колір сечі, зменшення кількості сечі під час сечовипускання;
- головний біль;
- судоми м'язів;
- різка зміна рис обличчя: западання очей, посиніння губ та вушних раковин;
- погіршення стану шкіри: втрата пружності, шкіра легко збирається в складки і довго розправляється, руки та ноги стають зморшкуватими;
- холодна шкіра за нормальної або зниженої температури тіла;
- задишка та різка слабкість;
- запаморочення;
- прискорене серцебиття та дихання;
- сонливість, млявість, розгубленість та дратівливість;
- можлива короткочасне знепритомнення. 

“У разі появи ознак гострої кишкової інфекції – не чекайте розвитку захворювання – негайно зверніться до лікаря”, - закликають медики.

Нагадаємо, території, які опинилися під водою після підриву окупантами дамби Каховської ГЕС, є не просто затопленими, а вже й забрудненими. Через це з’явився дуже високий ризик поширення інфекційних хвороб.

Читайте також : Руйнування Каховської ГЕС може змінити екологічний баланс назавжди - провідні світові медіа 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
    Детальніше...
  • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
    Детальніше...
  • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
    Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе