У місії ООН закликали українську владу закрити сайт «Миротворець»

Моніторингова місія ООН в Україні заявляє про незаконну діяльність сайту «Миротворець» і закликає депутатів Верховної Ради ініціювати його закриття. З такою заявою 16 жовтня виступив заступник голови місії Бенджамін Моро на засіданні комітету українського парламенту з питань свободи слова, пише DW.
«Я знову і знову нагадую один дуже відомий вам момент - це сайт «Миротворець». Як ви знаєте, сайт містить особисті дані осіб, включаючи журналістів, що порушує національне законодавство та міжнародні норми. Ті особи, чиї дані розміщені на сайті, позначаються як терористи, сепаратисти і зрадники. Відкриття їхніх даних, у свою чергу, становить небезпеку для таких осіб», - зазначив Моро.
Представник місії ООН навів приклад людини, яка постала перед судом щодо конфлікту на Донбасі й чиї дані були опубліковані на «Миротворці». Цю особу вбили на сходовому майданчику її будинку в Маріуполі, зауважив представник місії ООН. Тому Моро закликав депутатів ініціювати закриття «Миротворця».
У той же час Моро окремо висловив занепокоєність через відсутність покарань нападників на журналістів в Україні. «Наша перша і головна стурбованість - фізичні напади на журналістів, блогерів та представників ЗМІ. Зовсім недавно журналіст Вадим Комаров 20 червня був жорстоко атакований і помер через кілька місяців. Крім того, винні в нападі на Шеремета не притягнуті до відповідальності протягом трьох років», - додав він.
Напередодні, 15 жовтня, сайт «Миротворець» вніс до своїх списків громадян Нідерландів Макса Ван дер Верфа та Німеччини Нормана Ріттера, яким інкримінують, зокрема, посягання на суверенітет і територіальну цілісність України та участь у пропагандистських заходах. Ван дер Верф є режисером та автором документального фільму про катастрофу літака малайзійських авіаліній рейсу МН17, який ставить під сумнів результати розслідування катастрофи Міжнародною слідчою групою, а Ріттер є учасником створення цього фільму.
10 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що не має наміру ініціювати закриття «Миротворця».

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе