У Білорусі знайшли печатку, яка могла належати Володимиру Мономаху

У Гродно під час розкопок на території Нового замку знайшли так звану вислу печатку, яка, ймовірно, належала Володимиру Мономаху, повідомляє в неділю Гродненський державний історико-археологічний музей, повідомляє Інтерфакс.Україна.
«Кілька днів тому мінський археолог Іван Спірін під час робіт у Новому замку знайшов вислу печатку, яку сміливо можна віднести до перших років існування Гродно», - заявили в музеї.
Там зазначили, що такі свинцеві печатки затискалися на шнурках, прикріплених до документів, наприклад, листів.
«З печаткою працюватимуть фахівці, - підкреслили в музеї, - але вже зараз можна припустити, що вона належить князю Володимиру Мономаху, батькові Гродненської княжни Агафії».
За його інформацією, на одній стороні друку - зображення Василя Кесарійського (небесного покровителя Мономаха, який також мав ім'я Василь), а з іншого благопобажальний напис давньоруською мовою з проханням про божу допомогу.
Такі печатки належать до пізнього періоду влади Володимира Мономаха (після 1113 року).
У 1116 році великий київський князь Володимир Мономах видав свою дочку Агафію за князя Всеволода Давидовича. Князь Всеволод згадується як гродненський князь в 1127 році - першої літописної згадки про Гродно.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе