Індія заблокувала трансплантацію органів іноземцям. У МОЗ України заявили про критичну ситуацію

Міністерство охорони здоров’я України проведе оперативну зустріч із Міністерством охорони здоров’я Республіка Індія для врегулювання критичної ситуації щодо лікування хворих українців, які очікують на операції з трансплантації в лікарняних закладах Індії.
Про це повідомили в МОЗ.
Згідно з інформацією, з початку 2019 року на лікування в Індію за державний рахунок із метою трансплантації органів відправили шість пацієнтів.
Ще двоє українських пацієнтів перебувають у місті Ченнай з минулого року.
З восьми українців, які зараз перебувають в Індії, донорських органів очікують двоє дітей.
«Вартість лікування одного пацієнта коливається   від $95 тис до $155 тис США в залежності від діагнозу. Наразі пацієнти, що перебувають на території Індії, очікують на пересадку легенів, серця та комплексу цих органів. Індія залишається єдиною країною, яка приймає на трансплантацію пацієнтів з інших країн для трансплантації серця та легенів за вартістю, що може бути оплачена із державного бюджету України. Лікування у США та Німеччини у 5-10 раз перевищує цю вартість», – уточнюють у МОЗ.
При цьому через введення в дію квот Міністерства охорони здоров'я Республіки Індія на трансплантацію органів для іноземних громадян, проведення операцій для українських та інших іноземних громадян фактично заблоковано.
Всього на лікування українців в Індії методом трансплантації МОЗ України протягом 2018-2019 років перерахувало $2,1 млн.
Також у повідомленні сказано, що до кінця 2019 року Україна планує направити на лікування за кордон з метою трансплантації нирок, легенів, серця і кісткового мозку додатково 94 пацієнтів, на що з Державного бюджету заплановано виділити 233 млн гривень.
У наступному році українських пацієнтів скерують на лікування в клініки Білорусі, Туреччини та Італії.
При цьому, якщо Міністерство охорони здоров'я Індії підтвердить можливість приймати і лікувати наших пацієнтів у своїй країні, надалі МОЗ направлятиме пацієнтів також туди.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе