Прокуратура завершила слідство у справі про розкрадання $20 млн «Ощадбанку»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування справи про розкрадання 20 мільйонів доларів АТ «Ощадбанк».
За даними слідства, у період 2013-2014 років посадовці приватних підприємств, що входили до групи компаній «Креатив», у змові з працівниками «Ощадбанку» незаконно привласнили кошти банку.
Для цього, як зазначається, вони підробили документи, щоб нібито отримати кредит на купівлю насіння соняшника. Згодом отримані кошти власники «Креативу» вивели за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії.
Відтак цими ж грошима нібито сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю в Україні.
У САП зазначають, що у цьому провадженні до кримінальної відповідальності притягнули 13 осіб, серед яких, зокрема, чинні та звільнені посадовці банку й приватної компанії, а також народний депутат VIII скликання, який був бенефіціарним власником компаній групи «Креатив» Сьаніслав Березкін.
Дії підозрюваних кваліфікували за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України. Їм загрожує позбавлення волі терміном від 7 до 15 років.
Торік у жовтні САП погодила затримання агентами НАБУ 10 людей, яких підозрюють у незаконному заволодінні кредитними коштами Ощадбанку. Серед підозрюваних - посадовці державного банку, бенефіціари й працівники групи компаній «Креатив», оцінювач і сім’я народного депутата.
Згодом регламентний комітет Верховної Ради визнав законними подання на депутата групи «Воля народу» Станіслава Березкіна у справі щодо заволодіння $20 млн «Ощадбанку» агрохолдингом «Креатив».

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
  • Вдарив батька ножем у груди: У Білій Церкві затримали 21-річного молодика
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе