У Китаї повідомили про успішні випробування вакцини від коронавірусу на тваринах

Вчені з Китаю заявили про успішні випробування інактивованої вакцини від коронавірусу на мишах, щурах і мавпах.
Про це свідчать результати дослідів, які були опубліковані в електронній науковій бібліотеці bioRxiv.

За словами вчених, вакцина змусила організм мишей, щурів і приматів виробляти антитіла, здатні нейтралізувати як мінімум десять різних штамів коронавіруса.

“Малі та великі дози цієї вакцини частково або повністю захистили мавп від зараження COVID-19”, – заявили вчені.

Для виробництва інактивованої вакцини вчені зібрали зразки рідини з легенів пацієнтів, які страждають від коронавірусу в Китаї, Італії, Іспанії і Великої Британії.

Найстабільніший з вірусів фахівці відібрали як “шаблон” для створення вакцини. Відпрацювавши технологію з масового виробництва і ослаблення вірусних частинок в культурах клітин нирок мавп, біологи зробили пробну партію вакцини і перевірили його дію на мишах, щурах і мавпах.

Перші досліди на щурах і мишах показали, що тварини добре переносили вакцинацію і починали виробляти велику кількість антитіл приблизно через один або два тижні після перших ін’єкцій препарату. Антитіла з крові гризунів нейтралізували всі десять штамів SARS-CoV-2, виділених зі зразків біорідинами.

Пізніше медики перевірили дію вакцини на макаках-резус. Як показали дослідження, введення невеликих доз вакцини значно знижувало гостроту симптомів хвороби, тоді як її подвійна кількість повністю захищала макак від інфекції.

При цьому, через вакцинації у мавп після повторного контакту з вірусом не виявилася надмірно активна імунна відповідь. Не викликала процедура та інших негативних наслідків, які найчастіше побоюються імунологи. Як вважають творці вакцини, це дозволяє перейти до клінічних випробувань PiCoVacc на добровольцях, які почнуться найближчим часом.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook і Telegram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе