У МОЗ пояснили, чому вакцинація не почалась 15 лютого

  • чому вакцинація не почалась 15 лютого
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вакцинація від коронавірусу в Україні не почалася з 15 лютого через “технічні проблеми логістичного характеру”.

Про це він заявив сьогодні, 16 лютого, під час брифінгу.

“Я говорив про те, що починаючи з 15 лютого ми почнемо кампанію по вакцинації, масової вакцинації, згідно з нашим затвердженим національним планом, який передбачає 5 етапів вакцинації. На сьогоднішній день в нас готова повністю вся наша медична інфраструктура, сформовані мобільні бригади, які будуть вакцинувати, сформовані списки по прізвищах людей, яких ми будемо вакцинувати на першому етапі. Ми очікуємо поставки вакцини в Україну. Як тільки вона прийде, ми відразу почнемо вакцинацію. В нас була впевненість, що вакцина повинна бути до 15 лютого”, - сказав Степанов.

Він додав, що така впевненість грунтувалася на укладених договорах України з виробниками вакцин, в яких “чітко в нас передбачені, в тому числі і кількість, і терміни поставки”.

Міністр додав, що згідно з укладеними договорами, Україна очікує мільйон доз вакцини у лютому та мільйон доз в березні цього року.

“Більше того, по цьому мільйону, який ми повинні отримати в лютому, в нас була впевненість, що його буде поставлено до 15 числа і відразу ми почнемо вакцинацію. Виникли певні технічні проблеми логістичного абсолютно характеру, я думаю, що вони будуть вирішені буквально за декілька днів. Відразу зараз, після брифінгу, в мене чергові перемовини з виробником саме щодо цих технічних питань доставки вакцини в Україну. Я дуже розраховую, що на цьому тижні ми вже зробимо перше щеплення від коронавірусної хвороби, і це перше щеплення буде зроблене нашим медичним працівникам, нашим героям, які зараз знаходяться на передовій у боротьбі з COVID-19”, - наголосив Степанов.

Нагадаємо, раніше у МОЗ заявляли про початок вакцинації від covid-19 15 лютого 2021 року. 

Читайте також: Стало відомо, коли уряд запровадить адаптивний карантин і як він працюватиме.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе