Костел Іоана Хрестителя у Білій Церкві внесли до національної програми «Велика реставрація»

  • Костел Іоана Хрестителя у Білій Церкві внесли до національної програми «Велика реставрація»
Костел Іоанна Хрестителя у Білій Церкві може увійти до національної програми фінансування "Велика реставрація".

У планах чиновників відновити 150 об'єктів культури та національної спадщини. На дану програму у держбюджеті закладено майже чотири млрд грн. У програму "Велика реставрація" може увійти костел Іоанна Хрестителя - пам'ятку архітектури внесли у список учасників програми. 
 
Костел святого Івана Хрестителя був збудований у 1812-1816 роках на кошти польського шляхтича Францишка-Ксаверія Браницького, який володів містом із 1770-х років. Костел виконаний у стилі класицизму та має дуже виразні колони (коринфський архітектурний ордер), котрими раніше прикрашали храми Стародавньої Греції. Автор роботи – італійський архітектор Доменіко Ботані, але це є лише припущенням. 
 
Будівля потребує значних капітальних вкладень на ремонт покрівлі та фасаду. Однак місцева влада на ремонт пам’ятки коштів у бюджеті не закладає. 

Деталіу нашому сюжеті: 


Читайте також: Триває руконструкція мосту на трасі Біла Церква - Канів - Кагарлик. (Відео)Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • У Білій Церкві на 14 років засудили молодика, який став "смотрящим" у СІЗО
    Детальніше...
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе