Міська рада має компенсувати шкоду внаслідок ДТП через відсутність дорожнього знаку

Верховний Суд роз’яснив, що орган місцевого самоврядування несе відповідальність за невиконання обов’язків щодо забезпечення безпеки дорожнього руху. Відповідну постанову по справі № 742/3127/16-ц Верховний Суд прийняв 6 червня 2019 року, повідомляє Ліга:Закон.
Водій звернувся з позовом до міської ради про відшкодування матеріальної і моральної шкоди внаслідок ДТП. Позов мотивував тим, що зіткнення автомобілів відбулося через відсутність дорожнього знаку «Дати дорогу».
Суди першої та апеляційної інстанції частково задовольнили позовні вимоги, зобов'язавши міську раду виплатити 74 тис. грн у рахунок відшкодування майнової шкоди та 2 тис. грн - моральної.
Колегія суддів Цивільного суду Верховного Суду погодилася з таким висновком.
Відповідно до ст. 9 Закону «Про дорожній рух», до компетенції власників автомобільних доріг належить компенсація витрат власникам ТЗ, якщо ДТП сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання доріг.
У діях водіїв відсутня вина під час ДТП, оскільки позивач, рухаючись на вулиці, на якій встановлено дорожній знак «Головна дорога» правил дорожнього руху не порушував, а інший водій під час переїзду перехрестя керувався вимогами п. 16.12 ПДР.
Відтак, Верховний Суд вказав, що міська рада як орган місцевого самоврядування не виконала обов`язок щодо створення спеціалізованої служби, яка повинна здійснювати організацію дорожнього руху на території міста.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Мер Білої Церкви отримав підозру НАБУ. Йому інкримінують махінації з нерухомістю
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
Новини партнерів
Важливе