Білоцерківську молодь з інвалідністю та багатодітних батьків безкоштовно навчатимуть ІТ

Біла Церква має офіційний статус ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». Для таких громад Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та IT-компанія EPAM запускають набір на навчальну програму у сфері ІТ. Для студентів, які успішно закінчать програму, можлива подальша співпраця з компанією ЕРАМ.

Скористатися цією можливістю можуть мешканці Білої Церкви, які належать до однієї або кількох вразливих категорій, зокрема: 

- молодь з інвалідністю; 
- люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю; 
- одинокі мами або тати; батьки багатодітних сімей.

ЯКУ ПРОФЕСІЮ ОПАНУЮТЬ УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ

Учасники програми опановуватимуть сучасну та затребувану професію інженера з автоматизованого тестування (QA automation specialist).

QA automation specialist — це професія у сфері ІТ, яка є перспективною як для початківців, так і для досвідчених технічних спеціалістів. Вона дає можливість працювати віддалено, отримувати гідну винагороду праці та є затребуваною на міжнародному ринку праці (дізнатися більше про неї можна за посиланням).  

Попри те, що в Україні кількість людей з вищою освітою є високою, для багатьох знайти роботу залишається викликом, і особливо це стосується вразливих груп населення. Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ це пов’язано, перш за все, з тим, що існує невідповідність навичок, отриманих під час навчання тим, які потрібні роботодавцям. Бізнес володіє необхідними ресурсами, щоб допомогти розкрити потенціал і перспективи мільйонів молодих людей, забезпечувати їм доступ до можливостей, а також робити суспільство більш інклюзивним.

«Невідповідність навичок є серйозним викликом для працевлаштування в світі, який постійно змінюється: розрив між навичками людей та потребами ринку праці стає все більшим. Особливо це відчувають на собі вразливі категорії населення, які часто мають обмежений доступ до якісної освіти та можливостей для розвитку. Завдяки співпраці з EPAM ми вже вдруге запускаємо навчальну програму, яка розширює можливості для вразливих категорій людей, зокрема в опануванні затребуваних навичок у сфері ІТ. Після завершення програми для учасників програми відкриваються нові можливості працевлаштування. Це ще один крок до зменшення нерівності і створення нових можливостей для тих, хто цього потребує» – підкреслив Юсуф Бафозода, керівник відділу соціальної політики в ЮНІСЕФ Україна.

Важливим елементом спільної навчальної програми ЕРАМ і ЮНІСЕФ є додаткова менторська підтримка від спеціалістів ЕРАМ, а також додаткові заняття з англійської мови. Для участі у курсі необхідні: висока мотивація, бажання опановувати сучасну ІТ професію, початковий рівень англійської мови та базові технічні знання.

«ІТ – галузь має гнучкі умови співпраці, динамічно розвивається і щороку зростає приблизно на 20%. Створюючи навчальні програми для вразливих категорій населення, ми даємо можливість вмотивованим людям долучитися до сучасної і цікавої сфери, а також змінити своє життя. Ми гарантуємо насичене навчання, менторську допомогу і можливості для професійного розвитку. Робити освіту та знання доступними для всіх – це один із стратегічних напрямків сталого розвитку ЕРАМ», – зазначила Азіза Хамідова, експертка ESG-проєктів в ЕРАМ Україна. Це вже друга спільна навчальна програма EPAM та ЮНІСЕФ. Перша стартувала у листопаді 2021 року для молоді з інвалідністю. Учасники, які успішно пройшли відбір, зараз навчаються іншої професії — DevOps.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА КУРС

Щоб дізнатися більше про курс, необхідно до 24 січня 23:59 зареєструватися на ознайомчий вебінар за посиланням https://bit.ly/registaer_QA. Під час вебінару організатори навчання розкажуть більше про професію інженера з автоматизованого тестування, процес відбору і навчання, та дадуть відповіді на запитання учасників.

Читайте також: Куди сховатися під час виникнення надзвичайної ситуації у Білій Церкві і чому не все так просто? (ВІДЕО)​​

Зареєстровані учасники вебінару отримають посилання на реєстрацію, яка включає заповнення анкети та відбіркові тести, які необхідно пройти до 23:59 30 січня 2022 року. Успішні кандидати будуть запрошені на онлайн-співбесіду. Навчання відбуватиметься поетапно протягом 6 місяців. Його можна буде поєднувати з роботою або навчанням, адже заняття проходитимуть онлайн у вечірній час.

Учасники програми мають відповідати наступним критеріям:

 • Мешкати в Білій Церкві, яка є однією з громад-учасниць ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді»
 • Зараховувати себе до однієї або кількох вразливих категорій, зокрема: молодь з інвалідністю; люди, які здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю; одинокі мами або тати; батьки багатодітних сімей
 • Вік від 18 років.
 • Мати диплом ЗВО освітнього ступеня “бакалавр” або вище, або ж проходити навчання на отримання такого ступеня.
 • Базовий рівень англійської А1+ (pre-Intermediate) або вище – читати, говорити на базові теми (наприклад, розповісти про себе або про те, чому саме учасник/ця обрали курс в EPAM, або чому зацікавилися розвитком в IT), розуміти прості запитання.
 • Мати базові технічні знання.
 • Бути готовими вкладати час в онлайн навчання протягом 6 місяців (заняття відбуватимуться 2-3 рази на тиждень і триватимуть по 2-3 години, плюс домашні завдання).

Як потрапити на курс?

Крок 1. Відправити заявку про бажання взяти участь у навчанні (це ще НЕ реєстрація на курс). Після заповнення заявки ви отримаєте запрошення на ознайомчий вебінар, який відбудеться 25 січня. Під час вебінару можна буде дізнатися більше про професію інженера з автоматизованого тестування, процес відбору і навчання, поставити запитання. Після участі у вебінарі ви отримаєте посилання на реєстрацію на курс на платформі ЕРАМ. Заявка для участі у вебінарі: https://bit.ly/registaer_QA.

Крок 2. Пройти реєстрацію на курс і 2 відбіркових тести. Щоб потрапити на навчальний курс QA automation specialist, необхідно подати заявку та пройти відбіркові тести (технічні знання та рівень англійської) до 23:59 30 січня 2022 року. Складання тестів є обов’язковою умовою для врахування вашої кандидатури, тому не забудьте зробити це вчасно.

Крок 3. Пройти мотиваційну співбесіду. Успішні кандидати будуть запрошені на співбесіду. Співбесіди відбуватимуться онлайн з відібраними учасниками 31 січня — 7 лютого. Співбесіда відбувається для того, щоб дізнатися про вашу мотивацію брати участь у навчанні. Результатами відбору на програму ЕРАМ поділиться до 10 лютого. Запрошення на співбесіду та інші комунікації будуть відбуватися через електронну скриньку, яку ви вкажете під час реєстрації, тому регулярно перевіряйте її.

Як проходитиме навчання?

Курс триватиме 6 місяців і складається з 3 етапів, заняття відбуватимуться виключно онлайн, час — вечірній (можна поєднувати з роботою або навчанням). Між заняттями треба виконувати домашні завдання. Перший етап триватиме три місяці та займатиме орієнтовно 20 годин на тиждень (разом із домашніми завданнями). Щоб перейти на другий етап необхідно виконати випускну роботу, на третій — пройти співбесіду. З кожним етапом кількість практики у навчанні збільшуватиметься, а програма ставатиме більш спеціалізованою. За результатами 3 етапу, найкращі студенти зможуть приєднатися до команди EPAM.


Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Теги: ЮНІСЕФ EPAM
Новини партнерів
 • Службові особи Білоцерківської міської лікарні №2 і ще три медзаклади Київщини привласнили 9 млн грн на купівлі ліків
  Детальніше...
 • На світанку у Білій Церкві горів продуктовий магазин
  Детальніше...
 • Напад на жінку: у Білій Церкві розшукують зловмисника
  Детальніше...
Новини партнерів
Купити квартиру Київ
Важливе