Україна має виплатити €25,6 тисяч протестувальникам, яких побив "Беркут" у 2010 році

Європейський суд із прав людини прийняв рішення, що держава Україна порушила низку статей Європейської конвенції прав людини щодо чотирьох осіб, які у 2010 році протестували проти будівництва дороги через парк Горького у Харкові, повідомляє Укрінформ.
"Справа стосується скарг про порушення прав людей, які протестували проти вирубування дерев у громадському парку з метою будівництва дороги. Суд визначив, що влада не спромоглася провести належне розслідування відносно скарг на погане поводження із заявниками", - заявили у суді.
Мова йде про події травня-червня 2010 року у Центральному парку ім. Горького у Харкові, коли активісти виступили проти вирубування дерев, щоб побудувати дорогу. Деякі протестувальники тоді були побиті, а близько 30 осіб затримав підрозділ "Беркут".
Відтак, встановивши порушення окремих статей Європейської конвенції прав людини, Європейський суд із прав людини зобов'язав Україну виплатити чотирьом заявникам по 6 тис. євро кожному нематеріальної шкоди та ще 16,6 тис. євро у якості компенсації судових витрат.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • На Білоцерківщині зіткнулись "BMW" та моторолер: 2 людини загинули
  • У селі Фурси згорів ангар з автівками всередині
  • На Білоцерківщині затримали колаборанта
Новини партнерів
Важливе