Україна виходить з Об’єднаного інституту ядерних досліджень

Сьогодні, 2 вересня 2022 року, на засіданні Уряду прийнята постанова КМУ «Про вихід із складу членів Об’єднаного інституту ядерних досліджень».

Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України. 

Об’єднаний інститут ядерних досліджень – міжнародна міжурядова науково-дослідна організація, розташована у місті Дубна Московської області рф. Її засновниками є 18 держав-членів. Основними напрямами теоретичних і експериментальних досліджень ОІЯД є ядерна фізика, фізика елементарних частинок і дослідження конденсованого стану речовини. Інститут заснований відповідно до Угоди про створення Об’єднаного інституту ядерних досліджень від 26 березня 1956 року.

Беручи до уваги рішення Ради Європейської організації з ядерних досліджень (далі – ЦЕРН) від 8 березня 2022 року щодо неприйнятності співпраці з країною-агресором у науково-технічній сфері, вжиття заходів щодо призупинення співпраці ЦЕРН із профільними установами рф, що функціонують на території країни-агресора і учасником яких є й Україна, Постійне представництво України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві звернулося до МОН як до центрального органу виконавчої влади України, що опікується питаннями міжнародної науково-технічної співпраці, з пропозицією ініціювати перед Кабінетом Міністрів України проєкт рішення про вихід із членства організацій, штаб-квартири яких розташовані на території країни-агресора, зокрема Об’єднаного інституту ядерних досліджень.

Українськими вченими засуджено відстороненість та бездіяльність науковців ОІЯД щодо трагічних подій в Україні, спричинених збройним вторгненням військ російської федерації на територію нашої країни 24 лютого 2022 року та прийнято рішення щодо призупинення співпраці з ОІЯД.

Варто зазначити, що постанова Кабінету Міністрів України «Про вихід із складу членів Об’єднаного інституту ядерних досліджень» спрямована на захист національних інтересів та національної безпеки України.

Зазначимо також, що війська Росії вже майже півроку окуповують українську Запорізьку атомну електростанцію, через що представники українсько влади, зокрема на найвищому рівні, регуряно заявляють, що РФ цим створила загрозу ядерної катастрофи.

Читайте також : З робочим візитом Білу Церкву відвідав заступник Міністра охорони здоров’я 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Новини партнерів
Важливе