У кого через борги за комуналку можуть забрати майно

Українці повідомляють у соцмережах, що почали отримувати судові позови через накопичені борги за комунальні послуги. 

У серпні на законодавчому рівні уточнили список тих, із кого не повинні стягувати борги під час воєнного стану. Тепер за несплату комуналки не карають лише тих, хто проживає/мешкав в окупації чи зоні бойових дій.

На решту відстрочка від сплати боргів більше не поширюється. Про це нагадав голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Якщо населений пункт якийсь час перебував в окупації та був звільнений, застосовується окрема процедура. Це стосується Київської, Сумської, Чернігівської, а тепер частини Харківської області. У такому разі борги, що накопичилися за час окупації, не будуть стягуватись примусово.

Також українці, які не мають лічильників і були відсутні вдома, були в евакуації довше ніж 30 днів, можуть вимагати перерахунку. Для цього, за словами Попенка, комунальникам необхідно надати довідку. Такі довідки видають адміністрації населених пунктів, де споживачі послуг перебували в евакуації.

Якщо ж у вас є лічильник, ви щомісяця повинні передавати показники, і якщо вони поточного місяця відповідають показам минулого, борг не нараховуватимуть. Ця норма закону не стосується опалення, плати за утримання будинку та прибудинкової території.

Крім того, списуються борги і в будинках, які було зруйновано внаслідок воєнних дій. Насамперед про факт руйнування житла треба повідомити поліцію. Цей документ дозволить надалі розраховувати розмір збитків, щоб добиватися компенсації.

Ігнорування несплачених боргів може вартувати майна. Усі дані про тих, хто не входить до категорії звільнених від сплати ЖКГ-боргів, автоматично передаються до виконавчої служби. Вона може ініціювати накладення судом арешту на майно боржника.

“Насамперед іде арешт автомобіля. Другим етапом заарештовуються банківські рахунки”, – зазначив експерт.

Але якщо ви справді не можете платити, варто відразу звернутися до комунального підприємства, попросити реструктуризувати борг. Також варто оформити субсидію.

Читайте також: Які субсидії "принесе" новий опалювальний сезон 

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
  • Викрав ровер та здав до ломбарду: у Білій Церкві затримали крадія
    Детальніше...
  • Хотів надати РФ дані про українських силовиків: СБУ затримали зрадника на виїзді з України
    Детальніше...
  • Вдарив батька ножем у груди: У Білій Церкві затримали 21-річного молодика
    Детальніше...
Новини партнерів
Важливе